Ogłoszenia na 3. Niedzielę Adwentu (Gaudete)

  1. „Radujcie się w Panu!” – słowa antyfony na wejście wskazują, że dzisiejsza niedziela to niedziela radości, że Pan już jest blisko, że już przychodzi, by nam udzielić swoich darów. Nawet kolor szat liturgicznych jest dzisiaj jakby jaśniejszy, weselszy. Otwierajmy się na przychodzącego Pana, który pragnie towarzyszyć naszej codzienności. Niech w tym nam pomoże oczyszczenie naszych serc w spowiedzi świętej, do której przystąpić można przed popołudniową mszą świętą. W piątek, 22 grudnia, możliwość spowiedzi od godz.19:00 do 20:00 lub do ostatniego penitenta.
  2. W trzecim tygodniu adwentowego czuwania i oczekiwania jesteśmy wszyscy zaproszeni do szczególnej modlitwy o chrześcijańskie życie rodzin. W tej intencji będziemy się modlić dziś podczas nabożeństwa różańcowego z racji trzeciej niedzieli miesiąca. Wszystkich, którzy chcą się włączyć w to błaganie, zapraszam także na Roraty, każdego poranka o godz. 7:00, które są poprzedzone wspólnym śpiewem Godzinek ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP.
  3. W przyszłą niedzielę wigilia Bożego Narodzenia ze szczególnie przeżywanym wieczorem: zacznijmy tę wieczorną celebrację w gronie rodziny wspólną modlitwą, wzajemnym pojednaniem, przełamaniem się opłatkiem i złożeniem serdecznych życzeń. A po niej przyjdźmy na Pasterkę na godz. 22:00. Msze Święte w dzień Narodzenia Pańskiego jak w każdą niedzielę.
  4. Bóg zapłać mieszkańcom Bocianichy za posprzątanie kościoła oraz terenu wokół. O świąteczną dekorację proszę parafian z Zagłówek.