Ogłoszenia na Boże Narodzenie 2022

  1. Słowo stało się ciałem i zamieszkało wśród nas”. Dziś, w uroczystość Narodzenia Pańskiego, pochylamy się nad tajemnicą Boga, który dla nas i dla naszego zbawienia stał się człowiekiem. Niech to wydarzenie napełnia nas radością i Bożym światłem. Wszystkim parafianom i gościom życzę radosnego świętowania, otwartości na przychodzącego Pana i Jego moc. Niech Bóg udziela wam obficie swoich darów, wspomaga swoim słowem i błogosławieństwem na drogach codzienności.
  2. Oktawa Bożego Narodzenia jest bardzo bogata. Jutro w drugi dzień Narodzenia Pańskiego czcimy Świętego Szczepana, pierwszego męczennika. Na zakończenie mszy św., odbędzie się obrzęd błogosławieństwa owsa oraz tradycyjna zbiórka ofiar do puszki na KUL.  Zaś we wtorek, 27 grudnia, wspominamy Świętego Jana Apostoła i największego teologa wśród Ewangelistów. W środę, 28 grudnia, wspominamy Świętych Młodzianków Męczenników. Niech ten dzień będzie okazją do gorliwszych modlitw w intencji poszanowania niewinnego, zwłaszcza nienarodzonego jeszcze życia. Zaś w piątek, 30 grudnia, w kalendarzu liturgicznym umieszczono święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Wspólnie będziemy prosić Świętą Rodzinę o świętość naszych rodzin.
  3. W sobotę, 31 grudnia, podczas podczas mszy św., którą będziemy celebrowali o godz. 17:00, podziękujemy Bogu – Dobremu Ojcu w niebie za miniony czas, za dobro w tym czasie doznane. Przeprosimy za wszelkie błędy i odejścia od miłości. Będziemy również prosić o dalsze błogosławieństwo nad nami, naszymi rodzinami i nad naszą Ojczyzną. Za publiczne odśpiewanie hymnu „Ciebie, Boga, wysławiamy” podczas wieczornego nabożeństwa będzie można uzyskać odpust zupełny.
  4. W przyszłą niedzielę wejdziemy w Nowy Rok Pański 2023. Zarazem dzień 1 stycznia to uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi oraz Światowy Dzień Modlitw o Pokój – pokój tak bardzo upragniony w naszych niespokojnych czasach.
  5. Bardzo serdecznie dziękuję mieszkańcom Dąbrowy za przygotowanie kościoła na święta. Za posprzątanie i dekorację bożonarodzeniową. Dziękuję za zorganizowanie, przywiezienie i ustawienie choinek. Niech Pan, któremu przygotowano tak ładne miejsce w naszej świątyni wszystkich pracujących napełni radością i pokojem.

    W ten świąteczny dzień Bożego Narodzenia chcę wyrazić wdzięczność wszystkim, którzy swoją modlitwą, pracą i ofiarami materialnymi troszczą się o nasz parafialny kościół, którym bardzo się cieszymy, bo przecież tutaj dla każdego z nas Chrystus rodzi się w czasie Eucharystycznej Ofiary, Za zaangażowanie i za każdy przejaw dobrej woli wszystkim gorąco i serdecznie dziękuję: „Bóg zapłać”. Szczególnie chcę podziękować panu Łukaszowi za prowadzenie strony internetowej. Wszystkich zachęcam do obejrzenia jej nowej odsłony – uporządkowanej i czytelnej także na smartfonach
  6. W środę 28 grudnia rozpocznę  odwiedziny duszpasterskie, tak zwaną kolędę. Pamiętajmy, że chrześcijanin przyjmujący kolędującego kapłana daje świadectwo swojej przynależności do Kościoła. Przeżywajmy te odwiedziny kolędowe w duchu bożonarodzeniowej radości, w duchu modlitwy i serdecznej rozmowy. A pozostawione kolędowe błogosławieństwo niech chroni nasze domy, rodziny i umacnia nas na drodze chrześcijańskiego życia. Plan kolędy na najbliższe dni jest następujący:

    Codziennie od godziny 9:00
Środa28.12Kuźnica
Czwartek29.12Karczmy od Zabłot do Krzyża oraz Kolonia Karczmy
Piątek30.12Karczmy wzdłuż trasy
Poniedziałek02.01Zagłówki

Jeśli się uda powrócić do dawnej tradycji, to proszę o pojazdy na godzinę 8:55.