Ogłoszenia na Czwartą Niedzielę w Roku 29 stycznia 2023

  1. Dzisiejsza niedziela, ostatnia niedziela stycznia, tradycyjnie obchodzona jest w Kościele jako Światowy Dzień Trędowatych, ustanowiony w 1954 roku. Wiemy, jak stara i straszna w skutkach jest ta choroba. Starajmy się więc pomóc, aby dotknięci nią byli leczeni w poszanowaniu ludzkiej godności i wolności. Dziś na świecie trędowatymi opiekują się głównie chrześcijańscy misjonarze. Wspierajmy ich naszymi m modlitwami.
  2. W czwartek, 2 lutego, będziemy obchodzili święto Ofiarowania Pańskiego, w naszej polskiej tradycji nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. To pamiątka obrzędu, jakiemu zgodnie z żydowskim prawem w czterdziestym dniu po urodzeniu Pana Jezusa poddali się Maryja i Józef. Zanieśli Dzieciątko do Świątyni Jerozolimskiej, aby przedstawić Je Bogu i złożyć ofiarę. Tego dnia na uroczystą liturgię przyniesiemy świece zwane gromnicami. Zostaną one pobłogosławione, aby przez cały rok, a zwłaszcza w chwilach trwogi i cierpienia, przypominały nam o Jezusie – Światłości Narodów, który nieustannie oświeca drogi naszego życia. W ten dzień świąteczne Msze Święte w naszej parafii o godz. 9:00 i 17:00. Na godzinę 17:00 zapraszam dzieci z klasy III przygotowujące się do I Komunii Św.
  3. Z inicjatywy papieża Świętego Jana Pawła II święto Ofiarowania Pańskiego jest także Światowym Dniem Życia Konsekrowanego. Naszą modlitwą obejmiemy osoby podejmujące służbę Bogu i ludziom w różnych zakonach i zgromadzeniach. Tego dnia będziemy prosić o liczne i święte powołania do życia zakonnego w naszych rodzinach i we wspólnocie parafialnej. Wesprzemy też materialnie borykające się z trudnościami klasztory i domy zakonne.
  4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek dziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa; prosimy o nowe i święte powołania do pracy w Pańskiej Winnicy także z naszej wspólnoty parafialnej. W piątek pragniemy wypełnić prośbę Pana Jezusa o modlitwę wynagradzającą za grzechy nasze i całego świata. A w sobotę czcimy Matkę Najświętszą i powierzamy Jej matczynej opiece całą naszą codzienność. Okazja do spowiedzi świętej zawsze półgodziny przed mszą św., a po mszy św. okolicznościowe nabożeństwo. Do chorych udam się w piątek w godzinach dopołudniowych.
  5. Najbliższa niedziela, 5 lutego, będzie pierwszą niedzielą miesiąca.  Wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja po Mszy Świętej o godz. 9.00.
  6. Zakończyła się w naszej parafii wizyta duszpasterska. Bardzo serdecznie dziękuję za życzliwe przyjęcie, za serdeczne rozmowy, za zadane pytania, za wszelkie zgłaszane wątpliwości, sugestie, podpowiedzi i dobre rady. Poświęcenie swoich mieszkań przyjęło 317 rodzin i złożono przy tej okazji ofiary na remont kościoła w wysokości 35 020 zł. Za wszystko z całego serca dziękuję. Bóg zapłać.