Ogłoszenia na Czwartą Niedzielę Wielkiego Postu 19 marzec 2023

  1. Dzisiejsza – już czwarta niedziela Wielkiego Postu różni się nieco od pozostałych. W tradycji Kościoła nazywamy ją Niedzielą Laetare, czyli niedzielą radości. Widzimy to nawet w zmianie postnego fioletu na jaśniejszy kolor szat liturgicznych. W połowie Wielkiego Postu Kościół wzywa wiernych do radości, aby wszyscy podejmujący trud przemiany serca wytrwali w tym niełatwym codziennym wysiłku. Wielki Post, który obecnie przeżywamy, to wyjątkowa okazja do nawrócenia, do odnowienia naszej przyjaźni z Bogiem. To czas powracania do korzeni wiary i zadziwienia tajemnicą miłości Bożej. Pomocą do tego będą w naszej parafii przeżywane rekolekcje wielkopostne, które rozpoczniemy już jutro a zakończymy w środę. Msze św. z naukami rekolekcyjnymi sprawowane będą o godz. 10:00 i 18:30. Dzień spowiedzi rekolekcyjnej we wtorek – 21 marca od godziny 9:30 i 18:00. Młodzież i dzieci uczestniczą w rekolekcjach zgodnie z planem podanym w szkole.
  2. Przypominam, że w każdy piątek Wielkiego Postu po mszach o godz. 9:00 i 17:00 razem z Chrystusem i Jego bolejącą Matką przemierzamy Drogę krzyżową, a w niedziele  rozpamiętujemy mękę Pana Jezusa podczas Gorzkich żali. Wszystkich parafian zachęcam do licznego udziału w tych wielkopostnych nabożeństwach pasyjnych.
  3. W piątek, 24 marca, obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Polaków ratujących Żydów pod okupacją niemiecką. Wybór daty nawiązuje do dnia, w którym Niemcy w 1944 roku w Markowej zamordowali rodzinę Ulmów: Józefa i Wiktorię oraz ich dzieci, wraz z ukrywającymi się u nich Żydami. Dzień ten ustanowiono w 2018 roku, aby upamiętnić Polaków – bohaterów, którzy w akcie heroicznej odwagi, męstwa, współczucia i solidarności, wierni najwyższym wartościom etycznym i nakazom chrześcijańskiego miłosierdzia ratowali swoich żydowskich bliźnich od zagłady.
  4. W sobotę, 25 marca, będziemy przeżywali Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest ona zarazem Dniem Świętości Życia i Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. W tym dniu osoby, które pragną podjąć się zadania modlitwy w intencji zagrożonego życia dziecka poczętego, będą mogły rozpocząć swoją dziewięciomiesięczną nowennę. Zainteresowani  mogą zabrać specjalnie przygotowaną ulotkę, zawierającą potrzebne informacje i teksty do złożenia przyrzeczeń duchowej adopcji. Uroczyste przystąpienie do Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego w naszym kościele będzie miało miejsce w sobotę podczas Mszy Świętej o godz. 9:00 i 17:00.  Tradycyjnie, z racji tej uroczystości, w przyszłą niedzielę, do puszek zbierane będą ofiary na Fundusz Obrony Życia.
  5. Serdeczne podziękowanie mieszkańcom Zagłówek za dwutygodniową opiekę nad naszym kościółkiem. Przez dwa kolejne tygodnie proszę, aby o Dom Boży zadbali mieszkańcy Kolonii Kociszew. Już dziś informuję, że od niedzieli palmowej swój dyżur pełnić będą mieszkańcy Kociszewa.