Ogłoszenia na Drugą Niedzielę w ciągu roku

  1. Ewangelia dzisiejsza ukazuje nam Jezusa powołującego pierwszych uczniów, którzy uwierzyli słowu Świętego Jana Chrzciciela i chcieli bliżej Go poznać. Niech i w nas nie gaśnie chęć poznawania i zbliżania się do Jezusa.
  2. W środę 17 stycznia, o godz. 18:00, w sali gimnastycznej naszej szkoły zostaną wystawione Jasełka Bożonarodzeniowe, na które jesteśmy zaproszeni wszyscy.
  3. Od czwartku, 18 stycznia, do czwartku, 25 stycznia, trwać będzie Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. O jedność wśród swoich uczniów i wyznawców modlił się Jezus przed swoją męką i śmiercią. Niech ta modlitwa nieustannie trwa, bo podziały wśród chrześcijan to rana, która boli i osłabia świadectwo ich wiary. Zachęcamy do indywidualnej i wspólnotowej modlitwy razem z wszystkimi naszymi braćmi i siostrami wyznającymi wiarę w Chrystusa Pana w różnych miejscach naszej diecezji. Plan wywieszony w gablocie. Nabożeństwa ekumeniczne w naszym regionie odbędą się w Zelowie 26.01 o godz. 18:00 w kościele ewangelicko-reformowanym i 28.01 o godz. 18:00 w kościele rzymskokatolickim.
  4. Trwają kolędowe odwiedziny rodzin naszej parafii. W tym tygodniu przybędę z modlitwą i błogosławieństwem do mieszkańców zgodnie z zamieszczonym planem. Proszę też o zgłoszenie się tych osób, których nie zastałem w domach, oraz wszystkich, którzy życzą sobie jeszcze odwiedzin kapłana.
DataDzień tygodniaMiejscowość
15 styczniaponiedziałekBocianicha od Kolonii Kociszew do Zelówka
16 styczniawtorekZabłoty
17 styczniaśrodaKarczmy od Zabłot do numeru 12
18 styczniaczwartekKarczmy pozostała część
19 styczniapiątekKolonia Karczmy
20 styczniasobotaKuźnica
  1. Bóg zapłać parafianom z Kolonii Kociszew za to, że dbali ostatnio o nasz kościół. Proszę, aby przez kolejne dwa tygodnie, opiekę nad świątynią roztoczyli mieszkańcy Kociszewa wraz z Porębą.