Ogłoszenia na Drugą Niedzielę Wielkiego Postu 5 marzec 2023

  1. Dziś druga niedziela Wielkiego Postu. Kościół na różne sposoby pragnie nam pomóc, abyśmy ten święty czas przeżywali z jak największym pożytkiem. Czyni to zwłaszcza przez głoszenie słowa Bożego i sprawowanie sakramentu pojednania i pokuty. Czyni to także przez organizowanie w tym czasie rekolekcji, dni skupienia czy specjalnych nabożeństw pokutnych… Rekolekcje w naszej parafii odbędą się w dniach od 20 do 22 marca. Przypominam również, że w naszym kościele w każdy piątek po mszach o godz. 9:00 i 17:00 razem z Chrystusem i Jego bolejącą Matką przemierzamy Drogę krzyżową, a w niedziele rozpamiętujemy mękę Pana Jezusa podczas Gorzkich żali. (dziś po mszy o godz. 11:00) Wszystkich zachęcam do licznego udziału w tych nabożeństwach. Nie lekceważmy i nie odrzucajmy możliwości pogłębienia wiary i prawdziwego nawrócenia, pogłębienia naszej komunii z Bogiem.
  2. Dziś w Kościele powszechnym przeżywamy Niedzielę Ad Gentes – Dzień Modlitw, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Naszymi modlitwami obejmujemy głoszenie Ewangelii Chrystusowej na misjach i tych, którzy tę Dobrą Nowinę o zbawieniu niosą na krańce ziemi. Oni często na wzór Chrystusa cierpią prześladowania i płacą najwyższą cenę z własnego życia dla odkupienia innych braci. Do puszek składamy ofiary na dzieło pomocy „Ad Gentes”.
  3. W środę, 8 marca, obchodzimy Dzień Kobiet! Choć to raczej świecka uroczystość, pamiętajmy w modlitwach o wszystkich niewiastach, zwłaszcza o kobietach poniżanych i prześladowanych w wielu częściach świata. Wszak kobiety wypełniają szczególną rolę w świecie, w Kościele i w rodzinie. Polecajmy ich trud oraz życie Panu Bogu i Maryi, która jest najpiękniejszym wzorem żony i matki.
  4. W przyszłą niedzielę na Summie przygotowanie dzieci do Pierwszej Komunii Świętej a po mszy spotkanie dla rodziców.
  5. Serdeczne podziękowanie dla parafian z Bocianichy za opiekę nad świątynią. Bardzo proszę, aby o Dom Boży zadbali teraz parafianie z Zagłówek.
  6. Bóg zapłać za ofiarę na kwiaty do Grobu Pańskiego z Grabostowa Kolonii – 50 zł.
  7. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Friedy Grabarczyk. O zbawienie jej duszy módlmy się: Wieczny odpoczynek …