Ogłoszenia na Dwudziestą Piątą Niedzielę w ciągu roku

  1. Dzisiaj ostatnia niedziela września. W ciągu tego miesiąca, przez wstawiennictwo Matki Bożej i wielu Świętych, polecaliśmy Bogu losy ojczyzny, nasze rodziny, życie i rozwój naszych dzieci. Nadal prośmy o żywą wiarę, nadzieję i miłość. Niech nasze rodziny, jako domowe Kościoły, promieniują Ewangelią, a czerpią do tego moc ze wspólnej modlitwy i Eucharystii, nie tylko niedzielnej i świątecznej.
  2. W czwartek, 28 września o godz. 15.00, w rocznicę beatyfikacji bł. ks. Michała Sopoćko – spowiednika św. Faustyny jak co roku, zgromadzi nas na skrzyżowaniach ulic Koronka Do Bożego Miłosierdzia Będziemy prosić o Miłosierdzie Boże dla nas i o pokój na świecie. Niech przez chwilę świat zatrzyma się w zadumie i kontemplacji Bożego Miłosierdzia. Wspólne miejsce modlitwy w Kociszewie to skrzyżowanie przy kościele.
  3. W piątek, 29 września, w kalendarzu liturgicznym przypada święto Świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała. A w poniedziałek, 2 października, wspominamy Świętych Aniołów Stróżów. Może na co dzień nie zawsze pamiętamy, że to miłosierny Bóg troszczy się o każdego, posyłając swoich Aniołów, którzy chronią nas i nam pomagają. Korzystajmy z ich pośrednictwa, prośmy o pomoc, zwłaszcza w trudnych sprawach.
  4. W przyszłą niedzielę wchodzimy w październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Już dzisiaj zachęcam wszystkich parafian: dzieci, młodzież i dorosłych, do licznego udziału w codziennej Mszy Świętej i w nabożeństwie różańcowym, które w naszym kościele będziemy celebrowali o godz. 17.30. Tych zaś, którym trudniej dotrzeć do kościoła, proszę o wspólne odmawianie różańca w domach. W przyszłą niedzielę nabożeństwo różańcowe po mszy o godz. 9:00 a potem możliwość indywidualnej adoracji Najświętszego Sakramentu do mszy św. o godz. 11:00
  5. Serdeczne podziękowania dla mieszkańców Pawłowej i Dąbrowy za całoroczny dyżur na parafialnym cmentarzu. Proszę aby o cmentarz zadbali teraz parafianie z Zabłot, Karczm i Kuźnicy.
    Dziękuję również mieszkańcom Kociszewa za dwutygodniową opiekę nad świątynią i terenem wokół niej. Bardzo proszę, aby Domem Bożym zajęli się teraz parafianie z Grabostowa, Kolonii Grabostów i Bomin.
  6. W związku z koniecznością wyłonienia Parafialnej Rady Duszpasterskiej oraz Parafialnej Rady Ekonomicznej bardzo serdecznie proszę, aby zgłaszali się chętni do włączenia w ich prace. Zgodnie ze statutami rad parafialnych naszej archidiecezji to proboszcz wybiera członków rady ekonomicznej oraz część rady duszpasterskiej. Jako proboszcz chciałbym wybrać spośród osób, które chcą uczestniczyć w radzie. Statuty rad parafialnych wywieszone są w jednej z gablot.
  7. Tydzień temu uroczyście rozpoczęliśmy Synod Parafialny do udziału w którym jesteśmy zaproszeni wszyscy, a polegać ma on na zgłębianiu, przyjęciu i zastosowaniu tego co zawiera Dokument końcowy IV Synodu Duszpasterskiego Archidiecezji Łódzkiej pt. Współobywatele i Domownicy Boga (Ef 2, 19). Zgodnie z kalendarzem synodu, do końca października powinniśmy przeprowadzić pierwsze obrady na temat rozdziału zatytułowanego „Paradygmat duszpasterski.” Tekst dokumentu roboczego umieszczony jest na naszej stronie parafialnej oraz do pobrania na stronie Archidiecezji Łódzkiej. O terminie obrad powiadomię w najbliższym czasie /po konsultacjach na temat wyboru dogodnego terminu/