Ogłoszenia na Dwudziestą Szóstą Niedzielę w ciągu roku

  1. Dziś pierwsza niedziela października. W kościołach i we wspólnotach rodzinnych rozpoczęliśmy nabożeństwa różańcowe. Przez wstawiennictwo Bożej Rodzicielki, biorąc do rąk różaniec, prośmy Jej Syna o miłosierdzie dla nas i całego świata. Zachęcam do udziału w codziennej Mszy Świętej i w codziennie celebrowanym październikowym nabożeństwie. A tych, którym trudniej dotrzeć do kościoła, proszę o odmawianie różańca w domach. Święty Jan Paweł II w liście apostolskim „Rosarium Virginis Mariae” z 2002 roku napisał: „Za pośrednictwem różańca wierzący czerpie obfitość łaski, otrzymując ją niejako wprost z rąk Matki Odkupiciela” (nr 1).
    Pamiętajmy, że za odmówienie jednej części różańca, czyli pięciu tajemnic w sposób ciągły, można uzyskać odpust zupełny. Korzystajmy z tych duchowych dobrodziejstw, jakimi może nas Kościół obdarzyć.
  2. W poniedziałek, 2 października, wspominamy Świętych Aniołów Stróżów. To liturgiczne wspomnienie ma nam przypominać, że każdy z nas ma swojego Anioła Stróża, którego zadaniem jest bronić nas przed niebezpieczeństwami duszy i ciała. Jednak by było to możliwe, musimy być uważni na jego natchnienia. Nie zapominajmy również każdego dnia polecać się opiece tego Bożego wysłannika.
  3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek prosimy o liczne i święte powołania do kapłaństwa, o wytrwanie dla tych, którzy zostali już powołani do pracy w Winnicy Pańskiej. W pierwszy piątek miesiąca wprost doświadczajmy miłosiernej miłości płynącej z przebitego Jezusowego Serca, odnawiając naszą komunię z Bogiem i braćmi. W godzinach dopołudniowych udam się do chorych z komunią świętą. Okazja do spowiedzi świętej od godz. 16:30, Msza Święta i nabożeństwo pierwszopiątkowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 17:00. W sobotę Niepokalanemu Sercu Bożej Matki oddajemy nasze rodziny i całą wspólnotę parafialną – zapraszam na Mszę Świętą i pierwszosobotnie nabożeństwo o godz. 17:00.
  4. W sobotę, 7 października, przeżyjemy liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej, święto ustanowione na pamiątkę zwycięstwa wojsk Ligi Świętej, skupionej wokół Państwa Kościelnego, nad wojskami Imperium Osmańskiego, odniesionego pod Lepanto 7 października 1571 r. Z racji tego święta, podczas nabożeństwa różańcowego w przyszłą niedzielę 8 października po mszy o godz. 11:00, będziemy się modlić o nasze „Polskie Lepanto” czyli o zwycięstwo wiary w naszym narodzie. Jeśli pogoda pozwoli wyjdziemy z procesją różańcową na zewnątrz kościoła.
  5. Ciągle jeszcze można zgłaszać swoją chęć uczestnictwa w duszpasterskiej lub ekonomicznej radzie parafialnej.
  6. Zachęcam do wzięcia udziału w obradach i do modlitwy w intencji Synodu Parafialnego i zbliżającego się spotkania na tema pierwszego rozdziału dokumentu końcowego IV Synodu Archidiecezji Łódzkiej.
    Treść dokumentu dostępna jest na stronie internetowej parafii.