Ogłoszenia na Niedzielę Palmową 2 kwiecień 2023

  1. Dzisiejsza Niedziela Palmowa wprowadza nas w tajemnicę Wielkiego Tygodnia. Jak Jezus wszedł do Jerozolimy, tak przychodzi dziś do nas. Oby nie okazało się, że stoimy w tłumie, który woła: „Hosanna”, a za chwilę będzie wołał: „Na krzyż w Nim”! Prośmy o łaskę, abyśmy w nadchodzącym czasie przeżyli z Panem Jezusem szczery żal z powodu naszych nieprawości po to, aby przeżyć prawdziwą radość z powodu nowego życia, które ofiaruje nam Zmartwychwstały.  Przypominam o możliwości spowiedzi codziennie półgodziny przed Mszą świętą. Spowiedź „ostatniej szansy” w środę od godz. 20:00 do 22:00 lub do ostatniego penitenta /dla tych, którzy pracują do późna lub po prostu wolą spowiadać się nocą/.
  2. W dzisiejszą niedzielę, 2 kwietnia, przypada 18. rocznica śmierci Świętego Jana Pawła II. Przez jego wstawiennictwo możemy prosić Boga o potrzebne dla nas łaski. On przez długie lata swojego pontyfikatu własnym przykładem uczył, jak oddać się całkowicie Chrystusowi i jak świadczyć wobec innych o własnej wierze. Nie zrażając się pomówieniami starajmy się go w tym naśladować!
  3. Wielki Tydzień, który otwiera się przed nami, przeżyjmy godnie i po chrześcijańsku. Niech Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielka Sobota będą dniami szczególnego zagłębiania się w Misterium Paschalne przez czynny udział w bogatej liturgii tego czasu.
  4. Triduum Paschalne rozpoczniemy w Wielki Czwartek Mszą Wieczerzy Pańskiej o godz. 18:00. Ta celebracja upamiętnia ustanowienie sakramentu Eucharystii i kapłaństwa. Po Mszy Świętej Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do kaplicy adoracji, czyli tzw Ciemnicy. Za śpiew hymnu „Sław, języku, Tajemnicę” można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Adoracja w naszej świątyni potrwa do godz. 22:00.
  5. Wielki Piątek jest dniem śmierci Chrystusa. Tego dnia Kościół nie sprawuje Eucharystii, ale trwa na modlitwie, rozważając mękę i śmierć Zbawiciela. O godz.7:00 wznowimy adorację w ciemnicy. Liturgia Męki Pańskiej z adoracją krzyża rozpocznie się o godz. 18:00. Na zakończenie liturgii Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do grobu Pańskiego. Ofiary składane tego dnia na tacę są przeznaczone na utrzymanie miejsc świętych w Ziemi Świętej. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły. Niestety nie dam rady odwiedzić tego dnia chorych z racji Pierwszego Piątku Miesiąca. Proszę o przekazanie im tej wiadomości.
  6. Wielka Sobota jest dniem ciszy Kościoła po śmierci Zbawiciela. Tego dnia nie sprawuje się Eucharystii. Zapraszam serdecznie na adorację Najświętszego Sakramentu w grobie Pańskim. W oczekiwaniu na radość poranka wielkanocnego trwajmy w zadumie nad śmiercią Zbawiciela. Błogosławieństwo pokarmów na stół wielkanocny w kościele od godz. 8:00 do 10:00. Następnie udam się, aby poświęcić pokarmy na terenie parafii. Proszę o zgłaszanie adresów.
  7. W Niedzielę Wielkanocną będziemy celebrować uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego. Świętowanie rozpoczniemy już w sobotę Mszą Wigilii Paschalnej o godz. 20:00. To najbardziej uroczysta Msza Święta w roku liturgicznym, nazywana „matką wszystkich liturgii”. Na Liturgię połączoną z odnowieniem przyrzeczeń chrzcielnych przynieśmy własne świece. W niedzielę o godz. 6.00 Msza Święta poprzedzona procesją rezurekcyjną. Pozostałe Msze Święte o godz. 9:00 i 11:00.
  8. Bóg zapłać mieszkańcom Kolonii Kociszew, za dwutygodniowy dyżur. Następne dwa tygodnie proszę, aby o świątynię zadbali i dekoracją zajęli się mieszkańcy Kociszewa.
  9. Bóg zapłać za ofiary na kwiaty od mieszkańców Zagłówek