Ogłoszenia na Niedziele Zmartwychwstania Pańskiego 9 kwiecień 2023

 1. W ramach oktawy Wielkiej Nocy jutro drugi dzień świąt – Wielkanocny Poniedziałek. Pamiętajmy, że nasza radość i cała przedświąteczna krzątanina miały swój powód przede wszystkim w wydarzeniach męki, śmierci i zmartwychwstania Pana Jezusa. Zatem zadbajmy o udział we Mszy Świętej. Zachęcam także, o ile to możliwe, do uczestnictwa w Mszach Świętych przez całą oktawę Wielkanocy.
 2. W jutrzejszy Wielkanocny Poniedziałek przypada 13. rocznica katastrofy polskiego prezydenckiego samolotu pod Smoleńskiem. Pewnie wielu z nas pamięta jeszcze, jak trudne to było doświadczenie dla polskiego Narodu, jak głęboka żałoba spowiła serca wielu Polaków. Wspominając tamte chwile, w osobistych modlitwach polecajmy miłosierdziu Bożemu wszystkich, którzy wówczas zginęli, i prośmy o błogosławione owoce ofiary ich życia, zwłaszcza dla naszego Narodu i dla naszej Ojczyzny.
 3. W Poniedziałek Wielkanocny tradycyjnie złożymy ofiary na uczelnie i szkoły katolickie oraz na wydziały teologiczne w Polsce – gorąco zachęcam do wsparcia tego szczytnego celu!
 4. W piątek, 14 kwietnia, przypada ustanowione przez Sejm Narodowe Święto Chrztu Polski
 5. Przyszłą niedzielę – drugą niedzielę Wielkanocy będziemy obchodzili jako Niedzielę Miłosierdzia Bożego. Niedziela ta zainauguruje również Tydzień Miłosierdzia. Do tego dnia możemy składać naszą jałmużnę wielkopostną.
 6. Chcę gorąco i serdecznie podziękować wszystkim, którzy w naszym kościele wykonali paschalną dekorację prezbiterium i Grobu Pańskiego, oraz swoją pracą przygotowali naszą świątynię do Świąt Wielkanocnych. Za przywiezione kwiaty, budowę ciemnicy i grobu oraz za posprzątanie świątyni wewnątrz i zewnątrz – serdeczne Bóg zapłać.
  Słowa uznania wyrażam wszystkim za wytrwałą adorację Chrystusa w Ciemnicy i Grobie Pańskim. Serdeczne podziękowanie składam panu Tomaszowi za pomoc przy święceniu pokarmów. Panu Kościelnemu, Ministrantom, Scholi i Adrianowi dziękuję za oprawę liturgii Triduum Paschalnego, która duchowo przygotowała nas do radości Zmartwychwstania. Asyście Parafialnej, Strażakom z OSP za całonocne czuwanie i wszystkim wiernym za udział w Rezurekcji|
  Niech Zmartwychwstały Chrystus, wszystkich zaangażowanych w parafialne świętowanie, napełnia radością i pokojem.
 7. Bóg zapłać za ofiary: na kwiaty z Kociszewa; na kościół przy okazji święcenia pokarmów oraz bezpośrednio na konto.