Ogłoszenia na Piątą Niedzielę Wielkanocy

  1. Alegoria o winnym krzewie przypomina, jak ważne dla Jezusowego ucznia jest trwanie w zjednoczeniu ze swoim Mistrzem. Pamiętajmy o tym zawsze i wszędzie i nie zapominajmy nigdy o codziennej modlitwie i coniedzielnej Eucharystii, bo stąd czerpiemy siłę do pięknego i uczciwego życia.
  2. W środę rozpoczynamy piękny miesiąc maj. W naszej polskiej tradycji to miesiąc szczególnej modlitwy razem z Maryją. Każdego dnia po Mszy Świętej będziemy odprawiali nabożeństwa majowe. W tym dniu również przypada wspomnienie Świętego Józefa Rzemieślnika, zatem w czasie Mszy Świętych i nabożeństwa majowego będziemy się modlić za wszystkich pracujących i tych, którzy pracy poszukują.
  3. W czwartek przeżywać będziemy Dzień Polonii i Dzień Flagi; w swoich prywatnych pacierzach czy przez udział we Mszy Świętej wyraźmy troskę o duchowy i materialny ład i rozwój w naszej ojczyźnie. Z racji pierwszego czwartku miesiąca módlmy się również o powołania do służby Bożej. Wspólnie te intencje powierzymy w czasie wieczornej modlitwy maryjnej.
  4. W piątek, 3 maja, obchodzimy szczególną uroczystość – uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski i Głównej Patronki naszej ojczyzny oraz Narodowe Święto Rocznicy Uchwalenia Konstytucji Trzeciego Maja. Przyjdźmy w tym dniu do kościoła na Mszę Świętą, będziemy się modlić w intencji naszej umiłowanej ojczyzny. Msze będą odprawione jak w niedziele. Niech przez ten cały świąteczny dzień towarzyszy nam modlitwa za Polskę i za Polaków w kraju i na emigracji. Ze względu na przypadającą uroczystość nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Podczas Eucharystii o godz. 9:00 powierzymy intencje strażaków i wszystkich spieszących z pomocą podczas pożarów z racji przypadającego w sobotę wspomnienia Świętego Floriana, męczennika, patrona strażaków.
    W czasie nabożeństwa majowego (po mszy o godz. 11:00) odnowimy Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa z racji pierwszego piątku miesiąca. Do chorych z posługą sakramentalną udam się w  sobotę od godz. 9:00
  5. W sobotę podczas nabożeństwa majowego oddamy cześć i odnowimy Akt Zawierzenia Niepokalanemu Sercu Maryi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*