Ogłoszenia na Pierwszą Niedzielę Wielkiego Postu

  1. Rokrocznie w pierwszą niedzielę Wielkiego Postu rozważamy Ewangelię o kuszeniu Chrystusa na pustyni. Pan Jezus, który zwyciężył wszystkie szatańskie pokusy, uczy nas sztuki zwyciężania w pokusie. Niech wielkopostna pielgrzymka wiary nas umacnia w naszych zmaganiach ze złem…
  2. Wzbudźmy w sobie wielkie pragnienie owocnego i dobrego przeżycia rozpoczętego czasu Wielkiego Postu – różne umartwienia bądź dobre postanowienia mogą w tym pomóc. Kwartalne dni modlitw o ducha pokuty dziś dobiegają końca, ale warto i trzeba rozwijać w sobie ducha umartwienia, do czego bardzo zachęcam.
  3. Nabożeństwa pasyjne tego okresu są również pomocą we właściwym jego przeżywaniu. Zapraszam na Gorzkie Żale (dziś po mszy o godz. 9:00a za tydzień po mszy o godz. 11:00). Natomiast w piątki zapraszam na Drogę Krzyżową po mszach o godz.9:00 i 17:00.
  4. Przyszła niedziela – druga wielkopostna, to NIEDZIELA AD GENTES – dzień modlitwy w intencji misji i misjonarzy. Po Mszach Świętych będziemy mogli materialnie wesprzeć dzieło misyjne Kościoła ofiarą do skarbony.
  5. Bóg zapłać za ofiary na potrzeby kościoła: bezimiennie – 100 zł. oraz Kółka Różańcowe w Karczmach – 800 zł.