Ogłoszenia na Siódmą Niedzielę w Roku 19 luty 2023

  1. Dziś siódma niedziela zwykła w roku kościelnym. Modlimy się wraz z całym Kościołem, abyśmy spełniali słowem i czynem to, co podoba się Bogu. Niech sprawowanie tajemnicy paschalnej Jezusa Chrystusa będzie doświadczeniem zbawczej mocy Boga i umocnieniem na trud kolejnego tygodnia.
  2. W środę 22 lutego, przypada Środa Popielcowa rozpoczynająca w Kościele czas Wielkiego Postu. To dzień, kiedy wchodzimy na drogę pokuty i nawrócenia. Msze Święte, z obrzędem posypania głów popiołem, o godz. 9.00 i o godz. 17.00
  3. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły (jeden posiłek do syta i dwa mniejsze oraz wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych). Do zachowania postu ścisłego zobowiązani są  wierni pomiędzy 18. a 60. rokiem życia. Natomiast wszystkich od 14. roku życia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Czas Wielkiego Postu jest także okresem pokuty, dlatego jako wierzący nie organizujemy hucznych zabaw i nie bierzemy udziału w takich spotkaniach.
  4. W Środę Popielcową rozpoczynają się także Kwartalne dni modlitw o ducha pokuty, które potrwają do pierwszej niedzieli Wielkiego Postu.
  5. Pomocą w przeżywaniu czasu pokuty i nawrócenia będą nabożeństwa wielkopostne. Zapraszam serdecznie na Drogę Krzyżową w piątki po mszach św. o godz. 9.00 i o godz. 17.00. Nabożeństwo Gorzkich Żali w 1, 3 i 5 niedzielę po mszy o godz. 9.00, a w 2, 4 i 6 po mszy o godz. 11.00.
  6. Dzisiaj msza św. o godz. 11.00 dla kandydatów do Bierzmowania. Po mszy św. spotkanie w sali parafialnej dla klasy VIII.
  7. Serdeczne podziękowanie parafiankom z Zabłot za opiekę nad świątynią. Bardzo proszę, aby przez kolejne dwa tygodnie o Dom Boży zadbali parafianie z Bocianichy
  8. W piątek, 24 lutego, mija rok od rozpoczęcia agresji Rosji na Ukrainę. Zachęcam do modlitwy i ofiarowania postów w intencji o przywrócenie pokoju. Msza św. w intencji o pokój w Ukrainie i na całym świecie zostanie odprawiona w piątek o godz. 17:00.
  9. Pierwszy piątek Wielkiego Postu od kilku lat przeżywamy jako dzień zadośćuczynienia za grzechy wykorzystania małoletnich. W tej intencji modlić się będziemy podczas nabożeństw Drogi Krzyżowej.