Ogłoszenia na Święto Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa

  1. Dzisiejsze święto nasuwa nam wszystkim temat do głębokiej refleksji nad rodziną chrześcijańską, nad jej powołaniem, godnością i wielkością. Rodzina zbudowana na prawie Bożym jest ojczyzną życia, miłości, wierności, radości i szczęścia; stanowi sanktuarium życia i świętości. Dlatego módlmy się nieustannie w intencji naszych rodzin.
  2. Dzisiaj żegnamy 2023 rok, a już jutro powitamy rok 2024. Po mszy św. o godz. 11:00 odprawimy nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne za ten mijający czas. Zaśpiewamy wówczas uroczyste Te Deum laudamus, za odmówienie którego w ostatnim dniu roku można uzyskać odpust zupełny.
    Postarajmy się też i Nowy Rok rozpocząć w Imię Boże: w tym dniu przypada uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi (uroczystość ta jest świętem nakazanym!) oraz Światowy Dzień Modlitwy o Pokój. Msze Święte jak w każdą niedzielę. W tym dniu Kościół również otwiera skarbiec odpustowy: odpust można uzyskać za pobożne odmówienie hymnu do Ducha Świętego Veni Creator Spiritus.
  3. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Przed południem odwiedzę chorych  parafian z Komunią Świętą, a po południu okazja do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania od godz. 16:30. Po mszy św. wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  4. W najbliższą sobotę, 6 stycznia, świętować będziemy Objawienie Pańskie. Msze Święte według porządku niedzielnego, na zakończenie których pobłogosławimy kredę i kadzidło, by oznaczyć nasze mieszkania. Tego dnia dodatkowa msza św. w Grabostowie
  5. W przyszłą niedzielę zaś Kościół obchodzi święto Chrztu Pańskiego, które kończy w liturgii okres Narodzenia Pańskiego.
  6. Trwają duszpasterskie odwiedziny kolędowe. Jest to okazja do spotkania i bliższego poznania się. Razem z Wami pragnę się modlić, pragnę zanieść Wam dar błogosławieństwa Bożego. Porządek odwiedzin kolędowych jest wywieszony w gablocie z ogłoszeniami oraz na naszej parafialnej stronie internetowej.
DataDzień tygodniaMiejscowość
2 styczniawtorekHelenów
3 styczniaśrodaKolonia Kociszew
4 styczniaczwartekPoręba
5 styczniapiątekwizyta u chorych
6 styczniasobotaUroczystość Objawienia
Pańskiego
8 styczniaponiedziałekZagłówki
  1. Bóg zapłać parafianom z Zagłówek, za dwutygodniową opiekę nad świątynią. Proszę, aby naszym kościołem zajęli się teraz mieszkańcy Kolonii Kociszew.