Ogłoszenia na Trzecią Niedzielę w Roku 22 stycznia 2023

  1. Dziś trzecia niedziela zwykła w roku kościelnym, z inicjatywy papieża Franciszka od 2019 roku obchodzona jako Niedziela Słowa Bożego. To szczególne zaproszenie, aby odkrywać tajemnicę Boga przez lekturę Pisma Świętego. Papież przypomina, że „Jezus Chrystus puka do naszych drzwi przez Pismo Święte; jeśli słuchamy i otwieramy drzwi umysłu i serca, wchodzi On w nasze życie i z nami zostaje” (List apostolski Ojca Świętego Franciszka „Aperuit illis”, nr 8). Niech będzie to szczególny czas odkrywania Boga i umacniania wiary przez lekturę tekstów natchnionych. 
  2. W środę, 25 stycznia, przypada liturgiczne święto Nawrócenia Świętego Pawła. Kończy ono Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan.
  3. Bóg zapłać mieszkańcom Pawłowej za dwutygodniowy dyżur w kościele. Kolejne dwa tygodnie proszę, aby kościołem zajęli się mieszkańcy Kuźnicy, Karczm i Kolonii Karczmy.
  4. W minionym tygodniu zakończyła się w naszej parafii kolęda, ale można jeszcze zgłaszać chęć przyjęcia wizyty duszpasterskiej