Ogłoszenia na Trzecią Niedzielę Wielkiego Postu 12 marzec 2023

  1. Najważniejszym zadaniem w czasie Wielkiego Postu jest nasze nawrócenie. Nawrócenie ma się dokonać przede wszystkim w naszym sercu. Pomagają nam w tym zewnętrzne praktyki pokutne oraz udział w wielkopostnych nabożeństwach pasyjnych: piątkowej Drodze krzyżowej po mszach o godz. 9:00 i 17:00 oraz niedzielnych Gorzkich żalach. Pamiętajmy także o dobrym przeżyciu sakramentu pokuty i pojednania.
  2. Rekolekcje wielkopostne przeżywać będziemy w dniach: od poniedziałku 20 marca do środy 21 marca, podczas mszy świętych o godz. 10:00 i 18:30. Zaplanujmy czas w taki sposób abyśmy mogli wziąć udział w tym czasie skupienia, refleksji i nawrócenia.
  3. W poniedziałek, 13 marca, przypada 10. rocznica wyboru papieża Franciszka na Stolicę Piotrową. Powierzajmy go Opatrzności Bożej oraz opiece Matki Najświętszej w naszych osobistych modlitwach, aby bezpiecznie zdołał przeprowadzić Kościół przez burzliwe współczesne czasy. Inicjatywa „Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego” zaprasza dziś parafie, wspólnoty oraz osoby indywidualne do modlitwy w intencji papieża Franciszka. Tekst modlitwy jest następujący:

Panie, Jezu Chryste, Dobry Pasterzu. Dziękujemy Ci za dar Twego sługi, naszego papieża Franciszka.
Prosimy, abyś dał mu łaskę umacniania słabych,
odnajdywania zagubionych i pocieszania chorych.
W mocy Twojego Ducha spraw, aby prowadził Twój Kościół tam,
gdzie chcesz i jak chcesz.
Który żyjesz i królujesz na wieki wie

  1. Serdeczne Bóg zapłać za ofiarę na kwiaty do grobu pańskiego: zbiorowa z Bocianichy.