Ogłoszenia na Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi 1 stycznia 2023

  1. W pierwszy dzień Nowego Roku Pańskiego 2023 Kościół celebruje liturgiczną uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. W Betlejem aniołowie głosili chwałę Boga i „pokój ludziom dobrej woli”. Maryja, wydając na świat Bożego Syna, staje się Królową Pokoju. Dlatego dzisiejsza uroczystość jest obchodzona jako Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Świat i ludzkość ciągle potrzebują pokoju. Jezscze w Starym Roku dotarła do nas wiadomość o śmierci Papieża Seniora. Msza święta dziękczynna za życie i pontyfikat Ojca Świętego Benedykta XVI z prośbą o życie wieczne dla Niego będzie celebrowana w środę 4 stycznia 2023 roku o godz. 17:30.
  2. W nadchodzącym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca – dzień szczególnego dziękczynienia za dar Eucharystii i kapłaństwa oraz modlitwy o nowe powołania do służby w Kościele; pierwszy piątek miesiąca – dzień Komunii Świętej wynagradzającej Bożemu Sercu za wszystkie grzechy nasze i świata oraz pierwsza sobota miesiąca – dzień naszego oddania Niepokalanemu Sercu Bożej Matki. Spowiedź codziennie przed mszą św. A do chorych z posługą sakramentalną udam się w piątek w godzinach popołudniowych.
  3. W piątek, 6 stycznia, przypada uroczystość Objawienia Pańskiego, w naszej tradycji zwana świętem Trzech Króli, która przypomina, że Syn Boży przyszedł do ludzi wszystkich narodów, ras i języków. Tego dnia w kościele pobłogosławimy kadzidło i kredę, którą – zgodnie z dawnym polskim zwyczajem – na drzwiach naszych domostw kreślimy pierwsze litery imion Mędrców ze Wschodu: Kacpra, Melchiora i Baltazara: C + M + B, dodając cyfry Roku Pańskiego, ale co tłumaczymy również jako prośbę, aby Chrystus pobłogosławił nasz dom. Kadzidło i kredę będzie można nabywać w kościele a dochód zostanie przeznaczony na remont kościoła. W uroczystość Objawienia Pańskiego rokrocznie obchodzimy Światowy Dzień Pomocy Misjom i Misyjny Dzień Dzieci.
  4. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić święto Chrztu Pańskiego, które kończy liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego.
  5. W naszej Parafii trwają odwiedziny duszpasterskie, tak zwana kolęda. Pamiętajmy, że kapłan przychodzi do naszych domów i mieszkań, a przede wszystkim do rodzin z błogosławieństwem Bożym. Ofiary składane przy okazji kolędy są przeznaczone na kolejny etap remontu konstrukcji naszego kościoła.
Poniedziałek2.01Zagłówki
Środa4.01Zabłoty
Czwartek5.01Bocianicha – od Zabłot do starej szkoły
Sobota7.01Bocianicha – pozostała część
Poniedziałek9.01tak zwana ul. Łaska i Pawłowa „C” (domy w pobliżu ul. Łaskiej)