Dzisiaj, w uroczystość Trójcy Przenajświętszej, ze szczególną czcią Kościół wypowiada modlitwę: „Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu…”. Warto też zdać sobie sprawę, że ile razy świadomie i pobożnie wykonujemy znak krzyża, modlitewnie wielbimy Trójcę Przenajświętszą – jednego Boga w trzech Osobach. Jeśli dzisiaj człowiekowi, nawet chrześcijaninowi, trudno pojąć tę prawdę, tym bardziej módlmy się o mądrość Bożą i o światło Ducha Świętego. Po mszy o godz. 9:00 ostatnie w tym roku nabożeństwo majowe
Z początkiem czerwca, czyli od jutra, kierujemy swe myśli ku Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Codziennie będziemy odprawiali nabożeństwo czerwcowe, podczas którego śpiewamy Litanię do Serca Pana Jezusa. Uczęszczajmy na te nabożeństwa, aby wynagrodzić Panu Bogu wszystkie nasze grzechy i nieprawości.
Również jutro, przypada Międzynarodowy Dzień Dziecka. Podczas mszy świętej i nabożeństwa czerwcowego będziemy modlić się o czyste i dobre serca dla dzieci, o ich duchowy wzrost i bezpieczeństwo.
W najbliższy czwartek, 4 czerwca, w liturgii będziemy celebrowali uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Będzie to także Pierwszy Czwartek Miesiąca. Będziemy dziękować Bogu za dar Eucharystii, będziemy prosić Chrystusa o błogosławieństwo i pokój dla Kościoła powszechnego, dla naszej Ojczyzny i naszego narodu. Udział w procesji eucharystycznej jest publicznym wyznaniem wiary w to, że Jezus jest wśród nas, że jest w naszym życiu zawsze obecny. Otwórzmy Jezusowi nasze serca, aby mogło je opromienić boże błogosławieństwo. Uroczystą liturgię tego dnia rozpoczniemy Mszą Świętą sprawowaną o godz. 11:00, po której procesją przejdziemy do czterech ołtarzy usytuowanych w tradycyjnych miejscach: I – OSP i Kociszew oraz Kolonia Karczmy i Kuźnica II – Dąbrowa, Pawłowa oraz Grabostów III – Kolonia Kociszew, Poręba i Karczmy IV – Bocianicha, Zagłówki i Zabłoty
W piątek będzie szczególna okazja do oddania czci Najświętszemu Sercu Pana Jezusa oraz do pojednania się z Bogiem i braćmi. Z posługą sakramentalną do chorych i seniorów naszej parafii udam się po godz. 9:00. Okazja do spowiedzi świętej od godz. 16:30.
W sobotę oddajemy cześć Niepokalanemu Sercu Maryi Panny oraz czcimy Ją jako Królową Polski.
Zbliża się odpust parafialny ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, który celebrować będziemy 14 czerwca. W tym dniu przeżywać będziemy obchody Światowego Dnia Krwiodawcy i tradycyjnie odbędzie się akcja honorowego oddawania krwi. Po południu, od godz. 14:30, zapraszamy na piknik parafialny /z grillem, dmuchańcami, zabawami, śpiewem itp./
Bóg zapłać rodzicom dzieci rocznicowych za przygotowanie świątyni do dzisiejszej uroczystości. Bardzo proszę, aby kościołem zajęli się teraz mieszkańcy Pawłowej.
Bóg zapłać za ofiarę na kościół od uczestników mszy przy kapliczce w Karczmach – 170 zł.
W tym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do wieczności śp. Jerzy Komorowski i śp. Bernarda Patorska Zmarłych parafian polećmy miłosierdziu Bożemu: Dobry Jezu, a nasz Panie…