W uroczystość Zesłania Ducha Świętego, nazywaną w Polsce „Zielonymi Świątkami”, kończy się okres Wielkanocy. Duch Święty umacnia to, co słabe, prostuje to, co błędne, rozgrzewa oziębłe i przynosi błogosławieństwo pokoju. Otwórzmy się na Jego światło i pamiętajmy, że każda Eucharystia jest wciąż dokonującą się Pięćdziesiątnicą. Przez cały tydzień, do piątku, o godz. 17:00 uczestniczymy w obchodach Białego Tygodnia.
Jutro, w poniedziałek, 25 maja (dawny drugi dzień Zielonych Świąt), obchodzimy święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Podczas Soboru Watykańskiego II biskupi polscy złożyli prośbę o ogłoszenie Najświętszej Maryi Panny Matką Kościoła i oddanie całej ludzkości Jej Macierzyńskiemu Sercu. Papież Święty Paweł VI ogłosił Maryję Matką Kościoła. Poniedziałkowe święto podkreśla rolę, jaką Maryja odgrywa w historii zbawienia i w Kościele.
We wtorek, 26 maja, przypada Dzień Matki. Niech nie zabraknie wdzięcznej pamięci o naszych mamach, tych żyjących i tych, które Pan Bóg powołał już do siebie. Wszystkich zapraszam na wspólną Eucharystię i modlitwę w naszym kościele o godz. 17:00, podczas której przez wstawiennictwo Najświętszej z wszystkich matek, Maryi, będziemy dziękować Bogu za nasze mamy, za ich dobre serca i ręce, będziemy prosić o potrzebne łaski w ich codziennym życiu.
W czwartek, 28 maja, będziemy przeżywali święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Niech to będzie dzień szczególnej modlitwy naszej wspólnoty parafialnej za powołanych do kapłaństwa, o ich świętość i wytrwałość w kapłańskim posługiwaniu. Tego dnia, po raz pierwszy w naszej parafii Komunia Święta będzie udzielana pod dwiema postaciami.
W przyszłą niedzielę, 31 maja, będziemy obchodzili uroczystość Najświętszej Trójcy. Pamiętajmy, że uroczystość ta kończy czas wielkanocnej Komunii Świętej. Tego dnia, podczas mszy św. o godz. 11:00 odbędzie się uroczysta rocznica I Komunii Świętej. Spowiedź dzieci rocznicowych w piątek o godz. 18:30.
Również w przyszłą niedzielę gościć będziemy w naszej parafii młodzież, która w przyszłym roku będzie reprezentowała naszą Archidiecezję na ŚDM w Seulu. Przybliżą nam ideę ŚDM, podzielą się swoim świadectwem wiary oraz zbierać będą fundusze na dość kosztowną podróż do Korei Płd.
W gablocie został wywieszony plakat z linkiem do zapisów na wakacyjne oazy rekolekcyjne dla dzieci i młodzieży.
Serdeczne podziękowania rodzicom dzieci komunijnych za dar ołtarza w postaci puszki do udzielania Komunii Św. pod dwiema postaciami oraz za dwutygodniową opiekę nad świątynią. Bardzo proszę, aby kościołem zajęli się teraz rodzice dzieci rocznicowych.
W tym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Ireneusza Tokarczyka. Zmarłego polećmy miłosierdziu Bożemu: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj mu wieczne spoczywanie…