Ogłoszenia na Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

 1. Dziś obchodzimy święty dzień Pięćdziesiątnicy, w którym Duch Święty zstąpił na Apostołów zebranych na wspólnej modlitwie. Wspominamy początek Kościoła i dziękujemy, że Duch Święty towarzyszy wiernym ze swoim światłem i swoją mocą. Wyrażamy również wdzięczność za dar Ducha Świętego otrzymany w sakramentach chrztu i bierzmowania. A naszą modlitwą chcemy szczególnie otoczyć dzieci, które po raz pierwszy przystąpią (przystąpiły) do Sakramentu Eucharystii. Dzieci i ich najbliższych zapraszam w tym tygodniu na mszę św. o godz. 17:00 oraz na nabożeństwo majowe. We wtorek obchody białego tygodnia będziemy przeżywać na Jasnej Górze.
 2. Jutro zwrócimy się w sposób szczególny do Maryi jako Matki wszystkich wierzących – w Jej święto poświęcone tytułowi  Matki Kościoła. O godz. 18:30 spotkanie Parafialnej Rady Ekonomicznej.
 3. W najbliższy czwartek, 23 maja, oddamy cześć Jezusowi Chrystusowi, Najwyższemu i Wiecznemu Kapłanowi
 4. W przyszłą niedzielę, w uroczystość Najświętszej Trójcy, na mszy o godz. 11:00, dzieci z klasy IV obchodzić będą rocznicę swojej Pierwszej Komunii Świętej. Okazja do spowiedzi świętej dla dzieci i ich rodziców poprzedzona wspólnym nabożeństwem pokutnym – w piątek o godz.18:30
 5. Natomiast w kolejny czwartek, 30 maja, przypada uroczystość Bożego Ciała.  Proszę o przygotowanie ołtarzy w tradycyjnych miejscach:
  I        – OSP i Kociszew oraz Kolonia Karczmy i Kuźnica
  II       – Dąbrowa, Pawłowa oraz Grabostów z Kolonią i Bominami
  III     – Kolonia Kociszew, Poręba i Karczmy
  IV     – Bocianicha, Zagłówki i Zabłoty
  Włączmy się czynnie w przygotowanie procesji, niech będzie to wyraz naszej miłości do Zbawiciela.