Ogłoszenia na Wielkanoc

  1. W ten radosny dzień Zmartwychwstania Jezusa Chrystusa przyszliśmy do naszego parafialnego kościoła, aby wyśpiewać radosne ALLELUJA. Chcemy razem z całym stworzeniem dziękować za dzieło odkupienia, za Chrystusowe zwycięstwo nad śmiercią, grzechem i szatanem. Tak jak niewiasty i Apostołowie biegniemy do grobu, który jest pusty, próbujemy zrozumieć to, co się wydarzyło tej nocy i tego poranka. I chcemy wołać: „Zmartwychwstał już Chrystus, Pan mój i nadzieja!”.
    I od tego pustego grobu Drogim Parafianom i Gościom przekazuję najserdeczniejsze życzenia, aby Zmartwychwstały Pan i Zbawiciel opromieniał swoją łaską i błogosławieństwem każdą chwilę życia i by udzielał zdrowia i wszelkich potrzebnych darów.
  2. Jutro Poniedziałek w oktawie Wielkanocy. Msze Święte jak w każdą niedzielę. Ofiary składane na tacę są w naszej archidiecezji przeznaczone na budowę Centrum Studiów im. Jana Pawła II w Łodzi. Dodatkowo tradycyjnie odbywać się będzie zbiórka na KUL.  Starajmy się w naszych domach i rodzinach utrzymać świąteczny charakter całej paschalnej oktawy – do przyszłej niedzieli włącznie. Z racji oktawy Wielkanocy w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość o pokarmów mięsnych.
  3. W tym tygodniu przeżywać będziemy pierwszy piątek i pierwszą sobotę miesiąca. W te dni zapraszamy o godz. 17:00 na mszę i nabożeństwo: w piątek do Najświętszego Serca Jezusowego w duchu przebłagania za grzechy nasze i całego świata, w sobotę – na wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi . W piątek w godzinach porannych udam się z posługą sakramentalną do chorych
  4. Pragnę podziękować parafianom z Karczm, Kolonii Karczmy oraz z Kuźnicy za przygotowanie naszego parafialnego kościoła do przeżywania tych najważniejszych świąt chrześcijańskich: za jego posprzątanie i za przygotowanie dekoracji.
    Dziękuję służbie liturgicznej: panu kościelnemu, organiście scholi oraz ministrantom za przygotowanie liturgii Triduum Paschalnego. Asyście Parafialnej i Druhom Strażakom za przeprowadzenie Procesji Rezurekcyjnej. Wszystkim za czynny i żywy udział w liturgiach minionych dni. Niech Wam wszystkim Dobry Bóg wynagrodzi obfitością swojej łaski.
  5. Bóg zapłać za ofiary z Bocianichy na kwiaty – 50 zł. oraz na system multimedialny – 200 zł
  6. Ze słowami z wielkanocnej sekwencji: „Wiemy, żeś zmartwychwstał, że ten cud prawdziwy” i z Bożym błogosławieństwem i wielkanocnym pozdrowieniem idźmy świętować do naszych domów, do naszych rodzin, do naszych bliskich a także do wszystkich.