Ogłoszenia na Wniebowstąpienie Pańskie

  1. Dziś uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Wpatrujemy się w górę, każdego dnia podążamy za Nim, obieramy ten właśnie kierunek, krocząc po ziemskich drogach wiary. Moc do tej wędrówki czerpiemy z samego Chrystusa obecnego w Eucharystii, odwagę i siły – z Ducha Świętego, który nieustannie nas wspiera i pociesza. Po nabożeństwie majowym spotkanie Kół Żywego Różańca. Natomiast msza św. o godz. 11:00 dla kandydatów do bierzmowania, a po niej spotkanie z młodzieżą klasy siódmej.
  2. W piątek, 26 maja, przypada Dzień Matki. Niech nie zabraknie wdzięcznej pamięci o naszych mamach, tych żyjących i tych, które Pan Bóg przywołał już do siebie. Wszystkich zapraszam na wspólną Eucharystię i modlitwę o godz. 17:00, podczas której przez wstawiennictwo Najświętszej z wszystkich matek, Maryi, będziemy dziękować Bogu za nasze mamy, za ich dobre serca i ręce, będziemy prosić o potrzebne łaski w ich codziennym utrudzeniu.
  3. W przyszłą niedzielę, 28 maja, przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego, tak zwane Zielone Świątki. Wigilię tej uroczystości będziemy świętować już w sobotę, 27 maja. Do tej uroczystości od jutra przygotowujemy się przez nowennę. Włączmy się do tej modlitwy podczas nabożeństw majowych w kościele lub prywatnie odmawiajmy ją w domu.
  4. W Zesłanie Ducha Świętego podczas summy o godz. 11:00, przeżywać będziemy Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. Spowiedź dzieci w sobotę o godz. 9:00
  5. Bóg zapłać za ofiarę na cele kultu religijnego: z Zabłot