Ogłoszenia na Trzecią Niedzielę w ciągu roku

  1. Niedzielna liturgia słowa przypomina, że każdy chrześcijanin jest wezwany do nieustannego nawracania się, przemieniania swojego życia tak, by było ono bardziej przepełnione Ewangelią. Niełatwe to zadanie, ale wraz z Psalmistą chcemy powtarzać: „Daj mi poznać Twoje drogi, Panie, naucz mnie chodzić Twoimi ścieżkami. Prowadź mnie w prawdzie według swych pouczeń”…
    Po mszy św. o godz. 9:00 nabożeństwo różańcowe z racji trzeciej niedzieli miesiąca. Będziemy się modlić za babcie i dziadków z racji ich święta.
  2. W czwartkowe święto Nawrócenia Świętego Pawła, Apostoła Narodów, zakończy się Tydzień Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Zapraszam w tym dniu na Msze Świętą do naszego parafialnego kościoła . Pamiętajmy nieustannie o modlitwie w intencji o jedność, i starajmy się budować jedność w naszych rodzinach i domach, wspólnotach, zakładach pracy, w całym naszym narodzie. W Zelowie odbędą się nabożeństwa ekumeniczne w piątek w kościele ewangelicko-reformowanym a w niedzielę w kościele rzymskokatolickim. Oba nabożeństwa o godz. 18:00.
  3. W piątek, w liturgiczne wspomnienie Świętych biskupów Tymoteusza i Tytusa, przeżywać będziemy Dzień Islamu. Módlmy się w intencji wyznawców tej religii, z którymi łączy nas postać ojca wiary – Abrahama. Prośmy szczególnie, aby religii nie wykorzystywano instrumentalnie i z jej powodu nie dochodziło do prześladowań, gwałtów i przemocy.
  4. Kończą się duszpasterskie odwiedziny kolędowe rodzin naszej parafii. Serdecznie dziękuję za wszystkie spotkania i rozmowy, które odbyliśmy. Dziękuję za Waszą, Drodzy Parafianie, otwartość i życzliwość. Pobłogosławionych w tym roku zostało 313 mieszkań. Bóg zapłać za ofiary złożone przy okazji kolędy. Proszę o zgłoszenie się tych, którzy jeszcze życzą sobie odwiedzin kapłana z błogosławieństwem i modlitwą.