Ogłoszenia na Dziewiętnastą Niedzielę w ciągu roku

1. Tyle przeróżnych niepokojów trapi nasze dusze. Dlatego w tym wirze codzienności warto zauważyć nieocenioną rolę modlitwy i umocnić swoją wiarę. Powierzajmy wszystkie swoje sprawy opatrzności Bożej przez ręce naszej Niebieskiej Matki – Pani Jasnogórskiej.
  2. We wtorek, 15 sierpnia, przypada uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Uroczyste Msze Święte sprawowane będą o godz. 9:00 i 11:00.
  3. W Polsce ta uroczystość jest znana i obchodzona jako święto Matki Bożej Zielnej. Na liturgię do kościoła przynosimy bukiety ziół, kwiatów i warzyw, które zostaną tu pobłogosławione.
  4. W tę najbliższą maryjną uroczystość tradycyjnie pamięcią sięgamy do naszej historii, aby wspominać „Cud nad Wisłą” z 1920 roku. Polecajmy Królowej Polski losy naszego narodu.
  5. Serdeczne podziękowania – Bóg zapłać mieszkańcom Zagłówek za dwutygodniową opiekę nad naszym kościółkiem. Bardzo proszę, aby o świątynię zadbali teraz mieszkańcy Bocianichy.