Ogłoszenia na Szóstą Niedzielę w ciągu roku

  1. W tę ostatnią karnawałową niedzielę słyszymy w Ewangelii o uzdrowieniu trędowatego. Padają tam znamienne słowa „Jeśli zechcesz…”. Bóg zawsze pragnie naszego dobra, pragnie nam udzielać swoich dobrodziejstw. A my ze swojej strony podejmijmy trud otwarcia się na Jego łaskę, może podejmijmy pewne zobowiązania z racji na rozpoczynającego się w środę okresu Wielkiego Postu, a dzisiaj rozpoczynający się 57. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu…
  2. Dzisiaj obchodzimy Światowy Dzień Chorego. Po mszy o godz. 9:00 nabożeństwo w intencji chorych z możliwością przyjęcia Sakramentu Chorych
  3. W najbliższą środę przypada Środa Popielcowa rozpoczynająca czterdziestodniowy okres przygotowania paschalnego – okres Wielkiego Postu. Msze Święte z posypaniem na znak pokuty naszych głów popiołem odprawimy o godz. 9:00 i 17:00. Zachęcam do licznego uczestnictwa oraz do wejścia i całkowitego zaangażowania się w ten święty czas. Tego dnia rozpoczynamy Kwartalne dni modlitw o ducha pokuty, a na zakończenie Mszy Świętych będzie można materialnie wspomóc nasz archidiecezjalny CARITAS przez złożenie ofiary do skarbony.
  4. Środa Popielcowa to dzień postu ścisłego zobowiązującego wszystkich wiernych do wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych a osoby zdrowe między 18. a 60. rokiem życia do jednego posiłku do syta oraz dwóch skromnych posiłków w ciągu dnia. Przypominam także, że we wszystkie piątki roku obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  5. CARITAS na czas Wielkiego Postu proponuje nam wiele akcji dobroczynnych. Będę o nich informował na bieżąco, o jednej już dziś chcę powiedzieć: chodzi o „Jałmużnę postną” – do specjalnie przygotowanych kartonowych skarbonek można przekazywać zaoszczędzone pieniądze, które wydalibyśmy na różnego rodzaju przyjemności. W skarbonki można zaopatrzyć się wychodząc z kościoła.
  6. Pamiętajmy, że rozpoczynający się okres wielkopostny to tak zwany „czas zakazany”, okres pokutny w Kościele. Powstrzymajmy się więc od hucznych zabaw, wesel i dyskotek.
  7. W najbliższy piątek rozpoczniemy nabożeństwa Drogi Krzyżowej, na które zapraszam wszystkich Parafian – dzieci, młodzież i dorosłych po mszy o godz. 9:00 i o godz. 17:00 Natomiast od przyszłej niedzieli – pierwszej Wielkiego Postu będziemy śpiewać Gorzkie Żale.
  8. Bóg zapłać parafianom z Grabostowa za dwutygodniowy dyżur przy kościele. Bardzo proszę, aby opiekę nad świątynią przejęli mieszkańcy Dąbrowy.
  9. Bóg zapłać również za ofiary na kościół: dwie ofiary po 100 zł i jedna 200 zł.