Ogłoszenia na Drugą Niedzielę Wielkiego Postu

 1. Każdego roku w drugą niedzielę okresu przygotowania paschalnego rozważamy ewangelijną perykopę o Przemienieniu Chrystusa na wysokiej górze. Tak jak wybranym uczniom, tak i nam Pan Jezus pragnie ukazać blask swojego Bóstwa i niejako powiedzieć, kim jest, by umacniać nas w wierze i na drogach życiowego powołania. Nie bójmy się Jemu zaufać, pozwólmy Mu działać w nas i przez nas…
 2. Dziś po mszy św. o godz. 11:00 Gorzkie Żale. W piątek natomiast nabożeństwo Drogi Krzyżowej po mszach o godz. 9:00 i 17:00.
  Znajdźmy czas, aby uczestniczyć w tych nabożeństwach, albowiem dzięki nim możemy głębiej przeżyć tajemnicę męki, śmierci i zmartwychwstania naszego Pana i lepiej rozumieć Jego nieskończoną miłość do każdej i każdego z nas.
 3. Dzisiejsza niedziela nazywana jest NIEDZIELĄ AD GENTES i jest poświęcona modlitwie za misje i misjonarzy. Przy wyjściu ze świątyni można wesprzeć dzieło misyjne Kościoła – do skarbony można wrzucać ofiary na ten cel.
 4. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.
  W piątek przed południem (po porannej Drodze Krzyżowej) odwiedzę chorych. Okazja do spowiedzi świętej przed każdą mszą św. Po mszach Droga Krzyżowa połączona z nabożeństwem do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  W sobotę po wieczornej Eucharystią nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny.
 5. W Wielkim Poście wzbudźmy w sobie szczere pragnienie oczyszczenia serca w zdroju miłosierdzia, Bożego które jest otwarte dla wszystkich i którego doświadczamy szczególnie w spowiedzi świętej. Okazja do spowiedzi przed każdą Mszą Św.
 6. Bóg zapłać parafianom z Dąbrowy za opiekę nad świątynią. Kolejne dwa tygodnie proszę, aby kościołem zajęli się parafianie z Pawłowej
 7. Bóg zapłać za ofiarę na kwiaty do Grobu Pańskiego
 8. Zmarłego w ostatnim czasie śp. Zenona Szymańskiego polecamy miłosierdziu Bożemu…