Ogłoszenia na Trzecią Niedzielę Wielkiego Postu

 1. W dzisiejszej liturgii słowa zostały nam przypomniane Boże przykazania – dziesięć słów Boga, na których warto i trzeba budować gmach swojego życia. W Wielkim Poście próbujemy uczynić je rzeczywiście tym fundamentem, zatem niech wszystkie podejmowane działania i wysiłki temu służą. Zapraszam do udziału w nabożeństwach wielkopostnych. Dziś  Gorzkie Żale po mszy o godz.9:00 (za tydzień po mszy o godz. 11:00), a w piątek Droga Krzyżowa po mszy o godz. 18:30 (zmiana godziny z powodu  rekolekcji, które będę głosił w parafii w Suchcicach).
 2. Zachęcam wszystkich Parafian do udziału w rekolekcjach wielkopostnych, które rozpoczną się w V Niedzielę Wielkiego Postu 17 marca a zakończą w Uroczystość św. Józefa  19 marca.
 3. Najlepszym owocem czasu nawrócenia i przemiany będzie oczyszczenie serca w sakramencie pokuty i pojednania. Nie odkładajmy tego na ostatnią chwilę! Każdego dnia służę posługą w konfesjonale a spowiedź rekolekcyjna będzie miała miejsce w poniedziałek 18 marca.
 4. Kard. Grzegorz Ryś zaprasza do wzięcia udziału w peregrynacji relikwii Rodziny Ulmów w naszej archidiecezji. Rozpoczęcie Mszą św. w katedrze w sobotę 9 marca o godz. 18.00. Po Mszy św. nastąpi wieczór modlitewny w intencji rodzin zakończony błogosławieństwem relikwiami błogosławionej rodziny. Relikwie gościć będą w naszej archidiecezji przez jeden tydzień w różnych parafiach (plan na plakacie w gablocie). Najbliżej nas:
  12 marca, godz. 18.00 – Msza św. w par. Trójcy Przenajświętszej w Pabianicach,
  13 marca, godz. 17.00 – Msza św. w par. Miłosierdzia Bożego w Bełchatowie,
  15 marca, godz. 18.00 – Msza św. w par. św. Jakuba Apostoła w Piotrkowie Tryb.
 5. Pamiętajmy w modlitwie o zmarłym Krzysztofie Włodarczyku, wypraszając mu niebo. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie …