Ogłoszenia na Dwudziestą Pierwszą Niedzielę w ciągu roku

  1. Dziś dwudziesta pierwsza niedziela zwykła w roku kościelnym. Modlimy się we wspólnocie Kościoła, abyśmy wśród zmienności świata tam wznieśli nasze serca, gdzie są prawdziwe radości. Niech wśród naszych codziennych obowiązków tego tygodnia nie zabraknie troski o bliskość Pana i wartości nieprzemijające.
  2. W piątek przypada 84. rocznica wybuchu drugiej wojny światowej. Naszą powinnością jest pamiętać o poległych w obronie ojczyzny w latach 1939-1945 na frontach i w obozach oraz o pomordowanych po skończonej wojnie w więzieniach politycznych. Prośmy Pana, aby ofiara ich życia nie była daremna.
  3. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Zachęcam dzieci i młodzież do skorzystania z sakramentu pokuty, aby z czystym sercem rozpocząć nowy rok szkolny i katechetyczny. W pierwszy piątek okazja do spowiedzi świętej od godz. 16:30. Zapraszam również do licznego udziału w pierwszopiątkowej adoracji Najświętszego Sakramentu po mszy o godz. 17:00
  4. Pierwszosobotnia Msza Święta z nabożeństwem ku czci Niepokalanego Serca Maryi w  sobotę o godz. 17:00
  5. W przyszłą niedzielę, z racji pierwszej niedzieli miesiąca, po mszy o godz. 9:00 nabożeństwo adoracyjne a potem możliwość indywidualnej adoracji do godz. 10:50
  6. Przeżywamy czas dziękczynienia za tegoroczne plony. Zapraszam sołtysów lub innych przedstawicieli wiosek, w środę o godz. 18.00, na spotkanie organizacyjne w celu omówienia szczegółów dożynek. Msza św. dziękczynna za plony przewidziana jest w niedzielę 10 września o godz. 11:00
  7. Bardzo serdecznie dziękuję mieszkańcom Bocianichy za posprzątanie kościoła oraz terenu wokół niego. Bardzo proszę aby Domem Bożym zajęli się teraz mieszkańcy Kolonii Kociszew
  8. W ostatnim czasie odszedł z tego świata śp. Paweł Ryszkowski. Niech dobry Bóg przebaczy mu grzechy i pozwoli oglądać swoje oblicze w niebie. Dobry Jezu a nasz Panie, daj mu wieczne spoczywanie