Ogłoszenia na Dwudziestą Drugą Niedzielę w ciągu roku

  1. Od początku września modlimy się o pokój i dobre wychowanie młodego pokolenia. Warto więc dziś przypomnieć słowa Świętego Jana Pawła II: „Osiągniemy pokój, wychowując do pokoju! […] Kościół nie przestaje powtarzać: pokój jest obowiązkiem” (z orędzia na XXXVII Światowy Dzień Pokoju). W nurcie tej wrześniowej modlitwy prośmy Chrystusa – Księcia Pokoju, aby nasze dzieci wzrastały w poczuciu bezpieczeństwa i w harmonii, a ojczyzna nasza uniknęła okrucieństwa terroryzmu.
  2. W poniedziałek, 4 września rozpoczyna się nowy rok szkolny i katechetyczny. Dzieci i młodzież, rodziców, nauczycieli i wychowawców zapraszam na Mszę Świętą o godz. 8:00, podczas której będziemy prosić o błogosławieństwo Boże na czas zdobywania wiedzy i kształtowania charakterów oraz na czas pogłębiania i umacniania wiary.
  3. Wrzesień, podobnie jak sierpień, przemierzamy z Maryją. W piątek, 8 września, przypada jedno z najstarszych świąt maryjnych: Narodzenie Najświętszej Maryi Panny. W naszej polskiej tradycji znane jest jako święto Matki Bożej Siewnej. Polecając Bożej Opatrzności, za przyczyną i wstawiennictwem Matki Najświętszej przyszłoroczne plony, pamiętajmy, że i my jesteśmy „uprawną rolą”, na którą pada ziarno słowa Bożego. Jaki owoc wydaje ono w moim życiu – oto pytanie, jakie w kontekście tego święta warto sobie postawić. Msze święte z poświęceniem ziarna na zasiew o godz. 9:00 i 17:00
  4. W przyszłą niedzielę 10 września przeżywać będziemy Dożynki Parafialne. Na summie o godz. 11:00 wprowadzimy i pobłogosławimy kosze dożynkowe, będziemy dziękować za tegoroczne plony, a po mszy św. podczas poczęstunku podzielimy się chlebem i radością.
  5. Od minionego piątku można już rezerwować terminy mszy św na następny rok. Biuro parafialne czynne jest w dni powszednie po zakończeniu sprawowanych mszy św.