Ogłoszenia na Dwudziestą Siódmą Niedzielę w ciągu roku

  1. Przez cały październik z Matką Bożą trwamy na modlitwie różańcowej. Różaniec towarzyszy nam w chwilach radości i trudnych doświadczeń. Rozważając tajemnice z życia Jezusa i Maryi, w różańcowe dziesiątki wplatamy wszystkie nasze sprawy osobiste, sprawy naszych rodzin, narodu, Kościoła, całej ludzkości. W ten sposób prosta modlitwa różańcowa pulsuje naszym życiem. Spróbujmy na nowo odkryć różaniec we wspólnocie parafialnej i w zaciszu domowego Kościoła. Dziś po mszy św. o godz. 11:00 z racji wczorajszego wspomnienia matki Bożej Różańcowej nabożeństwo w intencji naszej Ojczyzny. Wszystkich serdecznie zapraszam na tę wspólną modlitwę!
  2. Pielgrzymka grup Żywego Różańca do sanktuarium Matki Bożej Łaskiej odbędzie się
    w sobotę 14 października. Program wywieszony w gablocie.
  3. W przyszłą niedzielę, 15 października, będziemy przeżywali kolejny Dzień Papieski, który na trwałe wpisał się w kalendarz nie tylko Kościoła w Polsce, ale i w kalendarz ważnych rocznic oraz obchodów w naszej ojczyźnie. Tego dnia swoimi ofiarami wspieramy Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która została powołana przez Episkopat Polski dla upamiętnienia pontyfikatu Świętego Jana Pawła II.
  4. Zbliża się listopad, miesiąc szczególnej modlitwy za zmarłych. Kościół od wieków pomaga duszom umarłych przez odprawianie w ich intencji Mszy św., czy też modlitwy wypominkowej. Wypominki to wspólna modlitwa wiernych za dusze wyczytywane przez kapłana. W naszej parafii: wypominki roczne i półroczne są wyczytywane w niedziele przed mszą świętą. Wypominki jednorazowe są wyczytywane we Wszystkich Świętych w czasie procesji żałobnej na cmentarzu oraz w Dzień Zaduszny w czasie procesji w świątyni. Na bocznym ołtarzu są wyłożone kartki, na których wypisujemy dusze zmarłych.
  5. Serdeczne Bóg zapłać mieszkańcom Grabostowa, Kolonii Grabostów i Bomin za to że przez dwa tygodnie dbali o kościół oraz teren wokół niego. Bardzo proszę, aby przez kolejne dwa tygodnie Domem Bożym zajęli się mieszkańcy Dąbrowy