Ogłoszenia na Piątą Niedzielę Wielkanocy

  1. Pan Jezus wybiera i powołuje każdą i każdego z nas do bycia Jego uczniem, a jednocześnie świadkiem Jego nieskończonej miłości. Przez wzajemną miłość, którą będziemy sobie okazywać, najlepiej i najpełniej wypełnimy to zadanie. Razem z Maryją chcemy prosić Pana o siły do realizacji tej misji, dlatego zapraszamy do udziału w nabożeństwach majowych, które odprawiamy każdego dnia po mszy św. Dziś nabożeństwo po mszy o godz. 9:00 a po nim możliwość indywidualnej adoracji z racji pierwszej niedzieli miesiąca.
  2. W szóstym tygodniu Wielkanocnym (od poniedziałku do czwartku) zanosimy swoje błaganie do Boga o dobre urodzaje i kraje głodujące. Ta intencja towarzyszyć nam będzie podczas nabożeństw majowych: razem z Maryją będziemy prosić Dobrego Boga, by błogosławił ludzkim wysiłkom, aby one przyniosły obfity plon i aby nikomu nie brakowało codziennego chleba.
  3. W środę, 8 maja, w przypada uroczystość Świętego Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Msze Święte o zwykłej porze.
  4. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. W najbliższy piątek rozpoczniemy nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego: zapraszam do wspólnej modlitwy o wylanie darów Bożego Ducha, którą połączymy z codzienną modlitwą maryjną.
  5. Również w niedzielę 12 maja odbędzie się Archidiecezjalna pielgrzymka do Parzna, z racji rocznicy urodzin Sługi Bożej Wandy Malczewskiej. O godz. 12.00 rozpocznie się Msza św. pod przewodnictwem kard. Grzegorza Rysia.
  6. W niedzielę 19 maja, na mszy o godz. 11:00, grupa dzieci po raz pierwszy będzie w pełni uczestniczyć w Eucharystii natomiast 26 maja, również o godz. 11:00 odbędzie się Komunia Święta rocznicowa. Dzieci oraz ich rodziny otoczmy naszymi modlitwami.
  7. Serdeczne podziękowania za dwutygodniowy dyżur przy świątyni dla parafian z Bocianichy. Bardzo proszę aby kościołem zaopiekowali się teraz rodzice dzieci pierwszokmunijnych i rocznicowych
  8. Bóg zapłać za ofiarę na potrzeby kościoła – bezimiennie 100 zł.