Ogłoszenia na Siedemnastą Niedzielę w ciągu roku

 1. W najbliższym tygodniu przekroczymy progi sierpnia. To miesiąc dla nas szczególny na płaszczyźnie religijnej, jak i historycznej. W tym miesiącu ze wszystkich stron Polski i Europy setki tysięcy pielgrzymów zdążają na Jasną Górę. Łączmy się w modlitwie z tymi, którzy podjęli trud wyjścia na pątnicze szlaki. Włączmy się też w wielką modlitwę o trzeźwość naszego narodu. Może dla wyrwania z nałogu pijaństwa czy narkomanii kogoś bliskiego, znajomego warto ofiarować Panu Bogu czasową lub całkowitą abstynencję! Naszym pośrednikiem w modlitwie o trzeźwość jest Święty Maksymilian Maria Kolbe.
 2. We wtorek, 1 sierpnia, mija 79. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Poległym za wolność ojczyzny winni jesteśmy przynajmniej naszą modlitewną pamięć.
  Rozpoczynają się też Światowe Dni Młodzieży w Lizbonie, które będą trwały do niedzieli, 6 sierpnia.
 3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.
  W czwartek podczas Mszy Świętej o godz. 17:00 przez wstawiennictwo Świętego Jana Marii Vianneya podziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa, będziemy prosili o nowe i święte powołania do pracy w Winnicy Pańskiej.
  W piątek pragniemy wypełnić prośbę Pana Jezusa o modlitwę wynagradzającą za grzechy nasze i całego świata, co uczynimy podczas adoracji Najświętszego Sakramentu po mszy o godz. 17:00. W godzinach dopołudniowych udam się z posługą sakramentalną do chorych.
  W sobotę uczcimy Matkę Najświętszą i powierzymy Jej matczynej opiece całą naszą codzienność. Serdecznie zapraszam tego dnia na Eucharystię i pierwszosobotnie nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Matki Bożej o godz. 17:00.
 4. Serdecznie zapraszam do udziału w kolejnej edycji akcji „Tornister pełen uśmiechów”. Celem akcji w tym roku jest skompletowanie i przekazanie wyprawek szkolnych najbardziej potrzebującym takiego wsparcia dzieciom z terenu archidiecezji łódzkiej. Za pośrednictwem parafii i naszej Caritas pomoc trafi do dzieci i młodzieży w wieku 6 – 18 lat. Najpotrzebniejsze artykuły szkolne to: zeszyty, ołówki, długopisy, linijki, cyrkiel, kredki, kolorowy i biały papier, szkicownik, markery, taśma klejąca, klej, piórniki, okładki na zeszyty. W parafii dostępne są dedykowane akcji papierowe torby. Zakupione artykuły szkolne należy przynieść w torbie do parafii najpóźniej do niedzieli, 27 sierpnia.
 5. Charytatywną działalność naszej diecezjalnej Caritas możemy wesprzeć także darem składanym dziś do skarbony ustawionej przy tablicy ogłoszeń. Za każdy gest dobroci – serdeczne Bóg zapłać.
 6. Za tydzień, w niedzielę, przypada Święto Przemienienia Pańskiego i jest to pierwsza niedziela miesiąca. Po mszy św o godz. 9:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo adoracyjne oraz możliwość indywidualnej adoracji do kolejnej mszy św.
 7. Serdecznie dziękuję mieszkańcom Zabłot za dwutygodniową opiekę nad naszym kościołem. Proszę, aby przez kolejne dwa tygodnie o świątynię zadbali mieszkańcy Zagłówek.