Ogłoszenia na Szesnastą Niedzielę w ciągu roku

  1. W dzisiejszą niedzielę, w bliskości środowego wspomnienia liturgicznego Świętych Joachima i Anny, w całym Kościele powszechnym obchodzimy Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych. Papież Franciszek, wpisując ten dzień do kalendarza obchodów kościelnych, pragnął podkreślić ich obecność i rolę w rodzinach oraz lokalnych społecznościach. „Nie zapominajmy o bogactwie stania na straży korzeni” – podkreśla Papież w swoim nauczaniu. Nie tylko w tę dzisiejszą niedzielę bądźmy blisko osób starszych i polecajmy ich szczególnej opiece opatrzności Bożej.
    Dzisiaj też – zgodnie z zapowiedzią – z racji przypadającego we wtorek liturgicznego wspomnienia Świętego Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących, po wszystkich Mszach Świętych pobłogosławimy pojazdy mechaniczne i będziemy się modlili o roztropne ich wykorzystywanie. A ofiary zebrane przy okazji poświęcenia przeznaczone są na zakup środków transportu dla polskich misjonarzy
  2. W środę, 26 lipca, w liturgii wspominamy Świętych Joachima i Annę, rodziców Najświętszej Maryi Panny. W dzisiejszych trudnych czasach pomniejszania roli rodziny warto zwrócić się w modlitwie do tych Świętych Małżonków, prosząc o pomoc w budowaniu silnej Bogiem polskiej rodziny. Módlmy się też za naszych rodziców i dziadków, tych żyjących oraz powołanych już do wieczności.
  3. Natomiast w sobotę, 29 lipca, przypada liturgiczne – na mocy decyzji papieża Franciszka – wspólne wspomnienie Świętych Marty, Marii i Łazarza. Uzasadniając papieską decyzję o wpisaniu wspomnienia trojga rodzeństwa z Betanii do Ogólnego Kalendarza Rzymskiego, Kongregacja ds. Kultu Bożego przypomniała, że w ich domu w Betanii Pan Jezus doświadczył rodzinnej atmosfery i przyjaźni. Marta udzieliła Mu gościny, Maria wsłuchiwała się pilnie w Jego słowa, a Łazarz wyszedł z grobu na polecenie Tego, który upokorzył śmierć. Wpatrujmy się w ich przykład, abyśmy tak samo jak oni otwartym sercem przyjmowali Pana Jezusa, jednocześnie pilnie słuchali Jego nauki i z wdzięcznością przyjmowali łaski, którymi nas obdarza.
  4. Do wtorku potrwa jeszcze zbiórka elektrośmieci. Pozbywając się niepotrzebnych rzeczy możemy wspomóc polskich misjonarzy. Zużyty sprzęt można składać przy garażu.
  5. W minionym tygodniu, z Urzędem Marszałkowskim w Łodzi, została podpisana umowa o dofinansowanie zadania: remont fragmentu zewnętrznych ścian zrębowych z wymianą deskowania. Województwo zobowiązało się do przekazania na realizację zadania dotację w wysokości 100 000 zł.
    Prace przy naszej świątyni rozpoczną się jeszcze tego lata.
  6. Serdeczne podziękowania dla rodziców bierzmowanej młodzieży za ofiary na potrzeby naszego kościoła. W darze ołtarza zostały złożone kryształowe ampułki do sprawowania mszy św. oraz komże, a także ofiara pieniężna. Serdeczne Bóg zapłać.