Ogłoszenia na 1. Niedzielę Adwentu

 1. W dzisiejszą, pierwszą niedzielą Adwentu rozpoczynamy nowy rok liturgiczny, nowy rok kościelny, który przeżywać będziemy pod hasłem: „Uczestniczę we wspólnocie Kościoła”. Odczytywana dzisiaj Ewangelia wzywa nas do czujności i modlitwy. Weźmy ją zatem głęboko do serca i zaangażujmy się całkowicie w to adwentowe oczekiwanie. Niech pomocą w tym będzie dzisiejsza adoracja Najświętszego Sakramentu oraz tradycyjne adwentowe nabożeństwa, czyli msze roratne, na które serdecznie zapraszam każdego poranka o godz. 7:00. Będą one poprzedzone wspólnym śpiewem Godzinek ku czci Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny już od godz. 6:30. Postarajmy się, aby głęboko przeżyć okres Adwentu, aby nie była to tylko codzienna krzątanina i gonitwa w przedświątecznych przygotowaniach, lecz aby Adwent stał się czasem prawdziwego przygotowania na spotkanie z Tym, który stał się jednym z nas dla naszego zbawienia.
 2. W piątek, 8 grudnia, będziemy świętować Niepokalane Poczęcie Najświętszej Maryi Panny. W ów piątek, z racji uroczystości, nie obowiązuje nas piątkowa wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. W godzinach 12:00 – 13:00 kościół będzie otwarty i będzie możliwość indywidualnego skorzystania z Godziny Łaski.
  Na mszę o godz. 17:00 zapraszam szczególnie dzieci z klasy trzeciej na comiesięczne spotkanie przed przyjęciem Sakramentów Pokuty i Eucharystii. Na zakończenie zostaną pobłogosławione medaliki.
 3. W sobotę 9 grudnia przeżywać będziemy parafialny dzień skupienia adwentowego z możliwością spowiedzi przedświątecznej. Msze św. z naukami rekolekcyjnymi o godz. 9:00 i 15:30. Spowiedź od godz. 8:30 i od 15:00.
 4. Włączmy się w adwentowe akcje CARITASU: trwa sprzedaż świec „Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom” i można jeszcze składać dary materialne dla potrzebujących w tzw. Tytce Charytatywnej.
 5. Opłatki do nabycia w zakrystii i kancelarii parafialnej.
 6. Do nabycia również Kalendarze Parafialne w cenie 10 zł. Dochód przeznaczony jest na remont kościoła.
 7. W przyszłą niedzielę – w drugą niedzielę adwentową będziemy się modlić w intencji naszych braci i sióstr katolików na Wschodzie, a także będziemy mogli wspomóc ich naszą ofiarą materialną.
 8. Serdeczne Bóg zapłać mieszkańcom Zabłot, za dwutygodniową opiekę nad świątynią oraz za ufundowanie adwentowego wieńca. Bardzo proszę, aby przedświątecznym sprzątaniem Domu Bożego zajęli się parafianie z Bocianichy. Natomiast o świąteczną dekorację i budowę Żłóbka już dziś proszę mieszkańców Zagłówek.
 9. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Irenę Wawrzyniak. Polećmy ją łaskawości Miłosiernego Pana. Wieczny odpoczynek …