Ogłoszenia na 2. Niedzielę Adwentu

1. W drugą adwentową niedzielę rozbrzmiewa wołanie Świętego Jana Chrzciciela: „Przygotujcie drogę Panu, prostujcie ścieżki dla Niego…”. Jest to wezwanie do ciągłej pracy nad sobą i do nawrócenia. Pan chce nas wszystkich obdarzać swoim miłosierdziem i czeka na nas w łasce sakramentu pokuty i pojednania każdego dnia.
    Pamiętajmy o Mszach roratnich, które są sercem obecnego okresu, każdego poranka o godz. 7:00. Poprzedzone są one wspólnym śpiewem Godzinek ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP.
  2. Dzisiejsza niedziela jest dniem modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Można wesprzeć to dzieło materialnie wrzucając ofiary do skarbony.
  3. Włączmy się również w adwentowe akcje pomocowe CARITASU: trwa sprzedaż świec „Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom”. Można jeszcze przynosić dary materialne – tzw. Torbę Miłosierdzia.
  4. Postarajmy się o piękny, chrześcijański obchód nadchodzących świąt Bożego Narodzenia. Bóg zapłać wszystkim, którzy w dniu wczorajszym skorzystali z łaski rekolekcyjnego skupienia i daru Bożego Miłosierdzia w Sakramencie Pokuty i Pojednania. Przypominam, że spowiedź w naszym kościele w dni powszednie przed mszą wieczorną.
    W naszej tradycji piękno bożonarodzeniowego świętowania wyraża się również przez dzielenie się opłatkiem w wigilijny wieczór. Opłatki można jeszcze nabywać w zakrystii i kancelarii. Ofiary składane przy tej okazji wspierają fundusz remontowy naszego kościółka.
    Na ten cel przeznaczamy także dochód ze sprzedaży kalendarza parafialnego.
    W tym miejscu pragnę podziękować za indywidualną ofiarę: z Pawłowej „C” – 200 zł.
  5. W miniony piątek zakończył się pierwszy etap remontu ścian zrębowych z wymianą deskowania. W związku z remontem wydaliśmy 120 703 zł i 21 gr. /100 tys. dotacja z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego i 20 703,21 zł. środków własnych/. Suma ta nie obejmuje kosztów pozyskania dotacji oraz stosunkowo niewielkich – ale jednak – kosztów zakwaterowania pracowników.
    Miejmy nadzieję, że dalsze prace ruszą już wiosną przyszłego roku.
  6. Ten tydzień obfituje w rocznice dramatycznych wydarzeń w naszej ojczyźnie: we wtorek przypada 42. rocznica wprowadzenia stanu wojennego, a w końcu tygodnia – 53 rocznica masakry na wybrzeżu. Niech nie zabraknie modlitwy w intencji naszej umiłowanej ojczyzny oraz w intencji pokoju na świecie.