Ogłoszenia na 4. Niedzielę Adwentu

 1. To już ostatnia niedziela adwentowego przygotowania na przyjście Pana, a jednocześnie Wigilia Bożego Narodzenia. Podsumowując tegoroczny Adwent, zapytajmy siebie: czy rzeczywiście był on czasem czuwania i oczekiwania, czasem, w którym odczuliśmy bliskość przychodzącego Zbawiciela?
  Postarajmy się pięknie i po chrześcijańsku przeżyć ten dzisiejszy, szczególny wieczór. Niech to będzie czas pojednania i przebaczenia w naszych domach i rodzinach. Od tego gestu pojednania, wspólnej modlitwy i podzielenia się opłatkiem rozpocznijmy wigilijną wieczerzę. Po skończonej wieczerzy wigilijnej pozostańmy w rodzinnym gronie, by śpiewać kolędy, by wspólnie się radować z przyjścia Zbawiciela na świat. Przyjdźmy na Pasterkę na godz. 22:00
 2. Jutro, w poniedziałek 25 grudnia, uroczystość Narodzenia Pańskiego. Msze Święte według porządku niedzielnego, podobnie w drugi dzień świąt, w święto Świętego Szczepana, pierwszego męczennika.
 3. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywali święto Świętej Rodziny, a jednocześnie ostatni dzień roku kalendarzowego 2023. Zapraszamy na nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne po mszy o godz. 11:00, w czasie którego odśpiewamy uroczyste Te Deum laudamus za mijający czas, za co w tym ostatnim dniu roku można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 4. Serdeczne podziękowania:
  dla parafian z Zagłówek – za bożonarodzeniową dekorację świątyni,
  za ofiary na remont kościoła składane przy okazji przyjmowania opłatka wigilijnego – 4787 zł. /w tym zebrane na Koloni Kociszew – 570 zł./,
  za ofiary składane przy nabywaniu kalendarza parafialnego – 580 zł,
  za indywidualną ofiarę na remont kościoła z Kolonii Kociszew – 200 zł,
  za ofiary na caritas składane przy okazji nabywania świec wigilijnych – 2135 zł,
  za Torby Miłosierdzia czyli liczne dary produktów spożywczych i chemicznych oraz słodyczy,
  pani Dorocie z rodziną za obrus świąteczny na ołtarz,
  za dobre przeżycie adwentu, za uczestnictwo w roratach, za liczne skorzystanie z sakramentu pokuty i pojednania – wszystkim za wszystko Bóg zapłać.
 5. Duszpasterskie odwiedziny kolędowe rozpocznę w środę 27 grudnia. Plan został wywieszony w gablocie z ogłoszeniami oraz umieszczony na stronie internetowej parafii.
DataDzień tygodniaMiejscowość
27 grudniaśrodaDąbrowa
28 grudniaczwartekKolonia Grabostów – cześć I
od Bujen do skrzyżowania
29 grudniapiątekKolonia Grabostów część II
30 grudniasobotaBominy i Stary Grabostów