Ogłoszenia na Drugą Niedzielę w Roku 14 stycznia 2023

  1. Świętem Chrztu Pańskiego w ubiegłą niedzielę zakończył się liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego. Następujące po niej dni otwarły przed nam tak zwany okres zwykły – w ciągu roku, a dokładnie jego pierwszą część, która będzie trwała aż do wtorku przed Środą Popielcową.
  2. We wtorek, 17 stycznia, przypada Dzień Judaizmu. W ów dzień zachęcam do szczególnego pochylenia się nad Pismem Świętym, aby tam szukać wspólnych korzeni i uczyć się od Abrahama, jak bezgranicznie zawierzyć Panu Bogu.
    Również we wtorek 17 stycznia o godz. 18.30 w Kościele pw. Św. Apostołów Piotra i Pawła w Łodzi, Duszpasterstwo Kobiet zaprasza na spotkanie ze św. Peregrynem z Laziozi, organizowane w ramach cyklu Spotkania ze Świętymi. Tym razem o wstawiennictwo przed Bogiem za osoby chore na nowotwór prosić będziemy jednego z najskuteczniejszych świętych wstawienników. Spotkanie rozpocznie się konferencją, po której (ok. godz. 19.15) sprawowana będzie Msza św. z modlitwą o wstawiennictwo.
  3. Natomiast w środę, 18 stycznia, w całym Kościele powszechnym rozpocznie się Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Pan Jezus domaga się wzajemnej miłości: „To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem”. Niech ta miłość stanie się naszym znakiem rozpoznawczym w świecie na każdy dzień.
  4. W sobotę, 21 stycznia, przypada Dzień Babci, a w niedzielę, 22 stycznia – Dzień Dziadka. Pamiętajmy i módlmy się w tych dniach za naszych kochanych Dziadków, tych żyjących i tych, którzy już odeszli do Domu Ojca. Bardzo często tyle im zawdzięczamy! Niech naszym podziękowaniem będzie modlitwa, ofiarowana Komunia Święta i serdeczna pamięć.
  5. W ostatnim czasie, w naszym kościele, została zmodernizowana tablica rozdzielcza oraz oświetlenie w prezbiterium. Pragnę wyrazić naszą wdzięczność panu Markowi za ufundowanie i montaż rozdzielnicy oraz kinkietów, a także za to, że stale dba o naszą instalację elektryczną. Serdeczne Bóg zapłać.
  6. W naszej parafii trwają odwiedziny duszpasterskie – kolęda. Z wizytą udam się w tym tygodniu:
Poniedziałek16.01Poręba
Wtorek17.01Kolonia Grabostów – od Bujen do skrzyżowania
Środa18.01Kolonia Grabostów – od skrzyżowania do Bomin
Czwartek19.01Bominy i Stary Grabostów
Piątek20.01Dąbrowa

Wszystkich, którzy z różnych powodów nie mogli przyjąć kapłana w swoim domu, a chcieliby to uczynić, zachęcam do indywidualnego umówienia się ze mną w dogodnym terminie.