Ogłoszenia na Dziesiątą Niedzielę w ciągu roku

  1. Dziś przypada dziesiąta niedziela zwykła w roku liturgicznym. Centrum każdej niedzieli jest Eucharystia, czyli pamiątką męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa. Te wydarzenia zbawcze przypominają nam o wielkiej miłości Boga do człowieka. Niech ta świadomość towarzyszy nam na drogach nowego tygodnia.
  2. W miniony czwartek przeżywaliśmy Boże Ciało. Z tej racji pragnę bardzo serdecznie podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do tego, aby nasze świętowanie było okazałe. Dziękuję za udekorowanie ołtarzy i trasy procesji; druhom ochotnikom i asyście za poniesienie krzyża, baldachimu, sztandarów, feretronów, różańca, nagłośnienia; dzieciom niosącym poduszki i sypiącym kwiatki; liturgicznej służbie ołtarza – zespołowi śpiewaczemu i ministrantom – za posługę oraz wszystkim uczestnikom za świadectwo wiary. Wszystkim – Bóg zapłać!
  3. W najbliższy czwartek zakończenie oktawy Bożego Ciała. Po mszy św. o godz. 17:00 nabożeństwo z Procesją Eucharystyczną. Na zakończenie poświęcenie wianków z ziół i kwiatów
  4. W piątek, 16 czerwca, przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, które patronuje naszej parafii. Zachęcam do uczestnictwa w mszy św i nabożeństwie czerwcowym. Warto w tym dniu zapytać siebie: na ilu nabożeństwach czerwcowych byłem, ile razy pobożnie odmówiłem Litanię do Serca Pana Jezusa albo Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego, może jakąś inną modlitwę wynagrodzenia i przebłagania, ile chwil poświęciłem na cichą adorację i rozmowę z Bogiem ukrytym w Najświętszym Sakramencie? On codziennie na nas czeka podczas każdej Mszy Świętej i czerwcowego nabożeństwa. Od nas samych zależy, jak spożytkujemy czas, który jest nam zadany, abyśmy się uświęcali i abyśmy pomagali także innym dojść do świętości. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  5. Naszej czci Najświętszego Serca Pana Jezusa dopełnimy w niedzielę 18 czerwca obchodząc odpust parafialny. Msze św. w dniu odpustu odbędą się o godz. 9:00 i o godz. 12:00 – uroczysta summa odpustowa z procesją, którą poprowadzi ks. Robert Kaczmarek, proboszcz parafii św. Franciszka w Łodzi. W ramach obchodów odpustowych, ale tydzień później – 25 czerwca odbędą się: Akcja Krwiodawstwa i związany z nią konkurs plastyczny dla dzieci Oddaj krew – uratujesz życie. Więcej informacji na plakatach
  6. W sobotę, 17 czerwca, w liturgii będziemy czcili Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny.
  7. Trwa w naszej parafii wizytacja kanoniczna, której uroczystego zakończenia w dniu 2. lipca dokona Jego Ekscelencja ks. biskup Ireneusz Pękalski. Tego dnia odbędzie się również bierzmowanie przygotowanej młodzieży z klas VII, VIII i I ponadpodstawowej. Spotkanie dla młodzieży w piątek o godz.17:00 a po nabożeństwie odbędzie się próba.
  8. Dobiega końca remont pomieszczeń kancelaryjnych: biura i sali konferencyjnej. Zwracam się z prośbą o pomoc w sprzątaniu po remoncie. Trzeba umyć trzy okna i podłogi. Pomoc mężczyzn mile widziana a nawet konieczna. Trzeba skręcić i ustawić meble, zamontować oświetlenie. Do pomocy zapraszam we wtorek o godz. 10:00.
  9. Serdeczne podziękowanie panu Markowi z rodziną za dar w postaci nowych mikrofonów do głośnika bezprzewodowego. Dziękuję także p. Annie i delegacji parafian za reprezentowanie nas podczas uroczystości w Archikatedrze łódzkiej. Wszystkim serdeczne Bóg zapłać.