Ogłoszenia na Jedenastą Niedziele w ciągu roku

  1. Ciągle trwa czerwiec – miesiąc naszej szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Przez udział w nabożeństwach czerwcowych wynagradzamy Bożemu Sercu grzechy nasze i bliźnich, wszelkie zniewagi i braki w wierze, dziękujemy za miłosierdzie Boże i prosimy o wytchnienie oraz pociechę w codziennych troskach. Pamiętajmy, że Serce Jezusowe jest jedynym źródłem zdolnym rozgrzać serca ludzi do miłość Boga i bliźniego. Dziś przeżywamy odpust ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, które patronuje naszej parafii. Uroczysta Summa Odpustowa o godz. 12:00, której będzie przewodniczył ks. Robert Kaczmarek, proboszcz parafii św. Franciszka w Łodzi.
  2. Jutro, w ramach bezpośredniego przygotowania, zapraszam o godz. 17:00 na słuchanie Słowa Bożego i modlitwę kandydatów do bierzmowania. Po nabożeństwie odbędzie się próba.
  3. W piątek, 23 czerwca, będziemy obchodzili Dzień Ojca. Naszymi modlitwami obejmiemy wszystkich ojców z naszej wspólnoty parafialnej, aby godnie i z miłością wypełniali swoje obowiązki w codziennych staraniach o własne rodziny.
  4. Wielkimi krokami zbliża się koniec roku katechetycznego i szkolnego. Przypominam dzieciom, młodzieży i rodzicom, że każde dzieło, aby przyniosło dobre owoce, by było dobrze zakończone, powinno być ofiarowane Panu Bogu. Warto w modlitwach nie tylko prosić, ale i dziękować za otrzymane dobro, za przeżyty z Bogiem czas. Niech nie zabraknie tego dziękczynienia w nadchodzących dniach. Będziemy też prosić o dobre przeżycie czasu wakacji. Niech to będzie błogosławiony czas naszego wypoczynku, regeneracji sił, ale także duchowego wzrostu. . Msza św. dziękczynna na zakończenie roku szkolnego w piątek o godz. 8:00.
  5. Wszelkie podziękowania związane ze sprzątaniem i przygotowaniem odpustu przedstawię w przyszłą niedzielę