Ogłoszenia na Trzydziestą Drugą Niedzielę w ciągu roku

  1. Dziś przeżywamy w naszej parafii odpust ku czci św. Teodora Męczennika. Uroczysta Summa Odpustowa o godz. 12:00, po niej Procesja Eucharystyczna. Uroczystościom będzie przewodniczył ks. Wojciech Woźniak SCJ – egzorcysta archidiecezjalny.
  2. Dzisiaj, jak każdego roku w drugą niedzielę listopada, solidaryzujemy się z Kościołem prześladowanym. Chcemy objąć modlitwą i wsparciem chrześcijan na Bliskim Wschodzie. W tym roku towarzyszy nam hasło: „To jest zawsze nasz dom”. Pomoc Kościołowi w Potrzebie konsekwentnie przypomina o tych, którzy – mimo wojen, kryzysów, prześladowań – pozostali w swoim kraju. Albo nie mogą, albo nie chcą wyjeżdżać. Jeśli wśród nich są osoby starsze, dzieci, niepełnosprawni i chorzy, to ucieczka silniejszych będzie wiązała się z porzuceniem najbardziej potrzebujących. Dlatego silniejsi zostają, by nieść ratunek słabszym. W takiej sytuacji jest dzisiaj około 1000 chrześcijan w Strefie Gazy. Znaleźli schronienie w parafii, szukają pocieszenia w modlitwie, a otaczające ich ruiny na zawsze pozostaną ich domem. Jeśli nie możemy tym braciom w wierze okazać innej pomocy, to przynajmniej ofiarujmy im dar modlitwy. Zgodnie z dekretem Arcybiskupa kardynała Grzegorza Rysia za tydzień w niedzielę 19 listopada odbędzie się zbiórka ofiar do puszki na pomoc Kościołowi Prześladowanemu.