Ogłoszenia na Trzydziestą Pierwszą Niedzielę w ciągu roku

  1. Pan Bóg prowadzi nas drogami prawdy i miłości. Wpatrujemy się w Pana Jezusa, który nie bał się demaskować faryzejskich, nieprawdziwych i nieuczciwych postaw, dlatego miejmy odwagę zawsze stawać po stronie prawdy i uczciwości. Bóg wspiera tych, którzy są Mu wierni.
  2. Dziś pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszy św. o godz. 9:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, Nabożeństwo Adoracyjne i możliwość indywidualnej adoracji do kolejnej mszy św.
  3. Dziś na mszy św. o godz.11.00 przygotowanie dzieci do I Komunii św. oraz poświęcenie modlitewników.
  4. W sobotę, 11 listopada, w liturgiczne wspomnienie św. Marcina, przypada nasze Narodowe Święto Niepodległości. Wspominając czas trudnego wykuwania niepodległości Polski, trzeba o tym pamiętać również i dzisiaj, chociaż żyjemy już w wolnej i niepodległej Ojczyźnie. I dzisiaj musimy myśleć o odrodzeniu się naszego narodu w wielu różnych wymiarach. Chcemy w tym momencie szczególnie pamiętać o tych, którzy przelewali swoją krew i oddawali życie w obronie Ojczyzny. Aby podziękować Bogu za odzyskaną wolność i niepodległość i prosić o dobre jej wykorzystanie, zapraszam na Msze Św. o godz. 9:00. Po mszy św. przejdziemy na Cmentarz gdzie złożymy kwiaty. Modlitewną pamięcią będziemy ogarniać wszystkich, którzy zginęli w walce o jej wolność. Niech zewnętrznym znakiem naszego świętowania będzie wywieszona flaga narodowa.
  5. Zbliża się odpust parafialny, który przeżywać będziemy w przyszłą niedzielę. O godz. 12.00 Summa Odpustowa a po niej procesja eucharystyczna dookoła świątyni. Bardzo serdecznie proszę asystę parafialną o  zorganizowanie procesji. Zapraszam ministrantów (także tych byłych – może odpust to dobra okazja, aby powrócić i służyć Panu Bogu) i wszystkich chcących się włączyć w obchody uroczystości parafialnych.
    Przed odpustem – w ramach przygotowania – przeżywać będziemy Triduum Eucharystyczne. I tak w czwartek, piątek i sobotę od godz. 16:00  wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość indywidualnej adoracji oraz spowiedzi św. do godz. 17:00. O godz. 17:00 msza św.
  6. Bardzo serdecznie dziękuję – Bóg zapłać! – mieszkańcom Pawłowej za opiekę nad świątynią oraz zagrabienie i wywiezienie liści. Bardzo proszę, aby przez dwa kolejne tygodnie opiekę nad świątynią przejęli parafianie z Karczm, Kolonii Karczmy i Kuźnicy.
  7. W minionym tygodniu odszedł do Pana śp. Michał Klimek. Polećmy go Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu a nasz Panie …