Ogłoszenia na Trzydziestą Niedzielę w ciągu roku

ROCZNICA POŚWIĘCENIA WŁASNEGO KOŚCIOŁA

 1. Dzisiejsza, ostatnia niedziela października, w kalendarzu liturgicznym rokrocznie obchodzona jest jako rocznica poświęcenia własnego parafialnego kościoła, czyli oddania świątyni na wyłączną własność Panu Bogu. Dzisiaj dziękujemy za nasz parafialny wieczernik, w którym gromadzimy się na modlitwie, na liturgii, w którym sprawujemy Najświętszą Ofiarę i inne sakramenty. Tutaj umacniamy naszą wspólnotę z Bogiem i braćmi. Ale z tym dzisiejszym dziękczynieniem wiąże się też zobowiązanie, abyśmy jako wspólnota odpowiednio dbali o to miejsce szczególnej obecności Boga. Musimy zadbać o to, aby nasz parafialny kościół ciągle piękniał, aby również od strony materialnej był miejscem godnym swego Gospodarza. Jesteśmy to winni również wobec przyszłych pokoleń, które tu po nas przyjdą, aby uzewnętrzniać swoją wiarę i chwalić Trójedynego Boga.
 2. Kończy się miesiąc październik. Wszystkim gromadzącym się na nabożeństwach różańcowych pragnę podziękować za wspólną modlitwę. Szczególnie serdecznie chcę podziękować rodzicom, którzy przyprowadzali swoje dzieci ucząc i pokazując im wartość modlitwy różańcowej.
  W poniedziałek i we wtorek ostatnie nabożeństwa październikowe.
 3. W środę, 1 listopada, przypada uroczystość Wszystkich Świętych. To radosny dzień, w którym Kościół upamiętnia wszystkich znanych i nieznanych Świętych i Błogosławionych. Oni osiągnęli już wieczną chwałę, a dziś są naszymi orędownikami przed Bogiem. W naszym Kościele Msza św o godz. 09:00. Tradycyjnie zapraszam na Mszę Świętą celebrowaną na naszym parafialnym cmentarzu o godz. 11:00. Po Mszy Świętej wyruszy procesja, w czasie której będziemy modlić się za zmarłych polecanych w wypominkach. Zadbajmy o groby naszych bliskich, ale jeszcze bardziej zadbajmy o modlitwę w ich intencji. Niech będzie to wyraz naszej pamięci i szacunku wobec tych, którzy nas wyprzedzili w drodze do wieczności.
  Tradycyjnie na cmentarzu będzie odbywała się zbiórka ofiar na potrzeby naszego Archidiecezjalnego Seminarium Duchownego
 4. Zaś w czwartek, 2 listopada, w liturgii wspominamy Wszystkich Wiernych Zmarłych, jest to tak zwany Dzień Zaduszny. W naszym kościele tego dnia sprawujemy Msze Święte o godzinie 9:00 i 17:00. Nie zapominajmy też, że przez osiem pierwszych dni listopada duszom w czyśćcu możemy ofiarować wielki dar – odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i zmówienie modlitwy w ich intencji oraz spełnienie pozostałych zwykłych warunków, to znaczy: stan łaski uświęcającej, brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, przyjęcie Komunii Świętej, odmówienie modlitwy w intencjach wyznaczonych przez papieża.
 5. W piątek przypada pierwszy piątek miesiąca. Będziemy przepraszać Boże Serce za wszelki brak miłości, za lekceważenie daru Bożego miłosierdzia po Mszy Świętej o godz. 17:00 W godzinach dopołudniowych udam się do chorych. Okazja do pierwszopiątkowej spowiedzi od godz. 16:30.
  W sobotę powierzymy naszą wspólnotę parafian tych żyjących, ale również tych, którzy odeszli już do Domu Pana, Tej, która jest naszą Królową i Matką litości. Uczynimy to podczas pierwszosobotniego nabożeństwa po Mszy Świętej o godz. 17:00.
 6. Za tydzień, w niedzielę 5 listopada, przypada pierwsza niedziela miesiąca. Na mszy św. o godz. 11.00 odbędzie się przygotowanie dzieci do I Komunii św. i błogosławieństwo modlitewników.