Ogłoszenia na Trzydziestą Trzecią Niedzielę w ciągu roku

  1. Dzisiejsza niedziela w Kościele powszechnym obchodzona jest jako Światowy Dzień Ubogich. Papież Franciszek ustanowione w listopadzie 2016 roku specjalnym listem apostolskim „Misericordia et Misera”. Może i w naszym sąsiedztwie, okolicy są osoby potrzebujące pomocy. Otwórzmy nasze serca na każdą ludzką biedę i chętnie włączmy się w działalność organizacji społecznych i kościelnych, jak Caritas, aby pomagać innym. Zgodnie z zapowiedzią, wychodząc z kościoła możemy złożyć ofiarę jako wyraz solidarności z kościołem prześladowanym;
  2. Dziś trzecia niedziela miesiąca, po mszy św. o godz.9:00 nabożeństwo różańcowe.
  3. W środę, 22 listopada, przypada liturgiczne wspomnienie Świętej Cecylii, dziewicy i męczennicy, patronki chórzystów, muzyków, organistów, kościelnych zespołów wokalno-muzycznych. Wszystkim zaangażowanym w troskę o muzykę kościelną w naszej parafii, panu organiście, scholi, składamy serdeczne podziękowanie za całoroczną posługę i życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa w dalszej posłudze.
  4. Z wolna zbliżamy się do końca obecnego roku liturgicznego. Przyszła niedziela, 26 listopada, to uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, ostatnia niedziela przed kolejnym Adwentem. Po mszy św. o godz. 11:00  wystawienie Najświętszego Sakramentu, Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Sercu Pana Jezusa.
  5. W ubiegłym tygodniu, jako wspólnota parafialna przeżywaliśmy odpust ku czci św. Teodora Męczennika. Dziś bardzo serdecznie chcę podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do uroczystego przeżycia tego wydarzenia. Serdeczne Bóg zapłać asyście parafialnej i druhom strażakom, dziewczynkom sypiącym kwiatki i ministrantom, panu kościelnemu i panu organiście. Bóg zapłać również za pomoc w zorganizowaniu poczęstunku na plebanii.
  6. Dziękuję parafianom z Karczm, Kolonii Karczmy i Kuźnicy za uprzątnięcie przed odpustem części liści z terenu kościoła i parkingu. Bardzo proszę, aby, przez kolejne dwa tygodnie, o kościół zadbali parafianie z Zabłot.